Ugyanis akárhány féle sört csapoltak a sörfőző házában, csakis egy, a legfinomabb érdemelte ki ezt a nevet és rangot. Odaítélése igen szigorú megmérettetés után történt. Híressé tette azt a mestert, aki főzte, vagy ahogy a hozzáértők mondják: nevelte a sört. Folyt is a harc, hogy kinek az itala nyeri el a császári szállító címet, nem csak üzleti megfontolásból, hanem dicsőségből is. A címet elnyert főző egy évig nemcsak a császári udvarnak szállíthatott, de a házát élete végéig díszíthette a koronás cégér.
Hogy melyik lesz a “császári”, sokféleképpen döntötték el. Például a dürnbergi sóbányavidéken a bányászlegények a híressé vált “kardtáncukkal”. Évente megrendezett ünnepségükön választották meg a sörherceget, aki nemcsak a táncban bizonyult a legjobbnak, de a leggyorsabban tudott magába dönteni egy vödör nedűt, ő választotta ki az év sörét. Más vidékeken szigorú ítészek, bizottságok javaslatára lehetett elnyerni a címet. Egyházi méltóságok, hűbérurak, a polgárság előjárói nevezhették meg a legfinomabb italt. Jóval később ezt a hagyományt vették át a francia cognac-vidéki lepárlóházak, akik az egyes pincészetek legkitűnőbb nedűjét Napóleonnak nevezték.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.