Persze lehet fűszerezni a panírt, de mi lenne, ha először a hús kapna egy különleges alapot? Használj selymes, nem csípős mustárt (a legjobb, ha ez valamilyen magos mustár), és még a panírozás előtt kend be vele a kiklopfolt husi mindkét oldalát. Vigyázz! Ha ezt a verziót választod, akkor panírozás előtt már nem kell besózni a húst.
Ha diétázol, és nem szeretnél zsemlemorzsát, valamit lisztet bevinni a szervezetedbe, akkor gondolkodj alternatív megoldásban! Na, nem a zúzott kukoricapehelyben, bár tény, hogy attól igazán ropogós lesz a rántott husi, hanem gyomorkímélőbb panírban! Használj teljes kiőrlésű tönkölybúzalisztet, vagy zablisztet, a prézlit pedig cseréld le zabkorpára.
Elérkeztünk mindenki kedvenc részéhez a prézlihez! Ehhez a hozzávalóhoz ugyanis kreatív módon nyúlhatunk hozzá, és feldobhatjuk a vasárnapi rántott húst. Íme néhány ötlet, amivel feldobhatod a zsemlemorzsát!
Kevesen tudják, de sokkal lágyabb és kevésbé száraz lesz a rántott szelet, ha tojáshoz keverünk egy kis tejet is, mielőtt felverjük. Az arányokat tekintve 3 tojáshoz 0.5-1 dl tejet számolj. (Ha túlságosan híg, akkor ne rakj bele többet.)
A husit sütőben is kisütheted, de ügyelj rá, hogy rendesen átsüljön! Tegyél egy tepsibe sütőpapírt, véknyan kend be a rántott húsokat és kb. 45-50 percig süsd őket. Ha ragaszkodsz hozzá, hogy olajban süljön ki a rántott hús, akkor a napraforgóolaj helyett használhatsz kókuszzsírt vagy földimogyoró-olajat is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.