Az itthon nagy népszerűségnek örvendő derelye nem csak a magyar gasztronómiában van jelen: olasz rokona a ravioli, Kínában a wonton, a szlávoknál a pirog, Libanonban, Szíriában a sishbarak - a sor a végtelenségig folytatható. A megfőtt tésztát szórják sajttal, mákkal, tálalják különféle szószokkal, öntetekkel, de levesbetétként és olajban sütve is megállják a helyüket.
Legismertebb a szilvalekváros derelye, amit szorosan követ a túróval töltött derelye . Ez a vízben főtt, töltött tészta többnyire burgonyás - a szilvásgombóc tésztájához hasonlóan -, de gyúrt tésztából is készítik. A töltelékek lehetnek sósak is, a magyar konyha ismeri a sajttal, káposztával, gombával töltött derelyéket is.
A speciális forma eléréséhez jól jöhet egy derelyevágó, ami nemcsak vágja, de össze is nyomja a tészta széleit. Gyorsan elkészül. A vízben megfőtt tésztákat, pirított zsemlemorzsában vagy mákban forgatjuk meg.
Hozzávalók:
A tálaláshoz:
Elkészítése:
Tippek a tökéletes derelye tésztához:
A krumplis tésztának csak egy-két apró titka van.
Azoknak, akik a fenti tippekkel együtt sem mernétek belevágni a főtt burgonyával készült tészta elkészítésésbe, ajánljuk ezt az egyszerűbb, de szintén nagyszerű változatot, sima, gyúrt tésztából. Itt a derelyeszaggaáti metódus is más, akinek ez szimatikusabb, a krumplis tésztával is dolgozhat így.
Elkészítése:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.