Tárkonyos csirkeraguleves
Kapros tökfőzelék virslivel
Klasszikus stíriai metélt
Mákos guba
Körömpörkölt csülökkel
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Tojásos nokedli fejes salátával
Mézes-mustáros csirkemell
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Dubarry-csirkemell
Krémes spenótfőzelék
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Zsemlegombóc
Dödölle - az eredeti recept
Kijevi csirkemell rizibizivel
Klasszikus kuglóf
Babgulyás
Hagymás rostélyos
Farsangi szalagos fánk
Alapételek

Könnyű receptötletek hétvégi ebédhez a húsvéti trakta után

Végre egy hétvége, amikor picit hátradőlhetünk. Nincs a láthatáron egyetlen ünnep vagy hosszú hétvége sem, nem kell azon idegeskedni, hogy milyen ebéddel várjuk a barátokat, rokonokat, családot. A múlt hét véget nem érő főzőcskéi után most kapcsoljunk alacsonyabb fokozatba, és készítsünk egy laza tavaszi ebédet, hogy a pihenésre is bőven maradjon idő.

Mostanra talán már mindenki kiheverte a véget nem érő húsvéti sonkák és tojásvariációk áradatából fakadó kajakómát, amit a legtöbb esetben szinte biztos, hogy a finomabbnál finomabb desszertek és vendégvárók sora követett. Persze ez csak természetes, hiszen ha nem akartunk sértődést a locsolkodás után, kénytelenek voltuk végigkóstolni az ünnepi menüt A-tól Z-ig még akkor is, ha az előző falat kalács még le sem ért a gyomorba. Következő válogatásunkat ezért úgy állítottuk össze, hogy még hírből se találkozzon a húsvét klasszikus ételeivel, hozzávalóival, ugyanis most a könnyebb, tavasziasabb finomságokat helyezzük előtérbe. Válogassatok kedvetekre, és dobjatok össze egy szuper könnyű ebédet hétvégére. Ezért a gyomrotok is hálás lesz.

„A" menü

GYORS ZÖLDSÉGLEVES EPERLEVÉLLEL >>>

Gyors és egyszerű zöldségleves eperlevéllel
Gyors és egyszerű zöldségleves eperlevéllel

 

SPÁRGÁS-SAJTOS CSIRKEMELLSZELET >>>

Spárgás-sajtos csirkemellszelet
Spárgás-sajtos csirkemellszelet

 

KLASSZIKUS PALACSINTA SÁRGABARACKLEKVÁRRAL >>>

Klasszikus palacsinta
Klasszikus palacsinta

 

„B" menü

BROKKOLIKRÉMLEVES, AHOGYAN MI SZERETJÜK >>>
 

Tejszínes brokkolikrémleves lisztmentesen
Tejszínes brokkolikrémleves lisztmentesen

BAZSALIKOMOS-PARADICSOMOS CSIRKÉS TÉSZTA >>>

Bazsalikomos-paradicsomos csirkés tészta
Bazsalikomos-paradicsomos csirkés tészta

 

DARÁLÓS KEKSZ, AHOGY A NAGYI KÉSZÍTI >>>

Darálós keksz, ahogy a nagyi készíti
Darálós keksz, ahogy a nagyi készíti

 

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.