Eszti számára, mint sokan másoknak is, az érzelmi evés okozta a problémát, ez vezetett súlygyarapodáshoz. Érzelmi evésről akkor beszélünk, amikor nem azért eszünk, mert éhesek vagyunk, hanem mert így reagálunk valamilyen érzelemre, például a feszültséget, szomorúságot sokszor édességfogyasztással próbáljuk csillapítani.
„A sportos testalkatom már gyerekként is meghatározó volt, szenvedélyesen űztem különféle sportágakat, mint a foci, úszás és röplabda. Később, tinédzserkoromban azonban kevésbé érdekelt a mozgás, inkább csak a barátaimmal lógtam, és élveztem az ízletes ételeket. Akkoriban fogalmam sem volt az egészséges táplálkozásról, kalóriákról, és hogy a túlzott evés milyen káros hatásokkal járhat, beleértve a súlygyarapodást. Úgy gondoltam, engem úgysem érint mindez. A családunkban mindig is nagy jelentőséget tulajdonítottunk az étkezéseknek, különösen ünnepek alkalmával, amikor órákon át ültünk az asztalnál, beszélgettünk és ettünk. Gyakran észre sem vettük, hogy már túl sokat fogyasztottunk. Az evés számomra mindig is örömet jelentett az életben, állandóan azon járt az eszem, hogy mit fogok enni. Később az evés lett számomra a vigasz, ha szomorú voltam. Ezzel kezdődött az érzelmi evés korszaka az életemben” – meséli Eszti a Metropol cikkében.
„A súlygyarapodás nem csupán a fizikai, hanem a mentális egészségemre is káros hatással volt. Hosszú ideig küzdöttem szorongással és allergiának kinéző csalánkiütéssel, ami az egész testemen megjelent, és borzasztóan viszketett. Igazából semmi nem használt, és a szakembereknek sem volt rá megoldásuk. Végül a sokadik orvos ajánlására később elkezdtem nagyon tudatosan táplálkozni és minden nap mozogni. Ezt kizárólag a mentális egészségem és a kiütéseim megszabadulása miatt tettem, reménykedve, hogy javulni fog az állapotom és megszabadulok a tüneteimtől. Lépésről lépésre, ahogy jobban kezdtem táplálkozni és rendszeresen mozogni, szinte valamennyi panaszom enyhült, sőt, még fogytam is.”
Eszti egyáltalán nem fogyaszt feldolgozott élelmiszereket, csak friss zöldséget, gyümölcsöt, sovány húst és teljes kiőrlésű gabonákat fogyaszt. Kitapasztalta, mi az, ami neki működik, és mi nem.
„Tanulmányozni kezdtem, hogy mi lenne a megfelelő étrend számomra, és a részben gluténmentes, cukormentes, tejmentes és alacsony glikémiás indexű ételek mellett döntöttem. Sütéshez a zab-, kókusz-, mandula- és csicseriborsóliszteket helyeztem előtérbe, cukor helyett pedig kókuszcukrot, agavét vagy természetes édesítőszert használtam. Személyi edzőt is fogadtam, így sokat tanultam a helyes testtartásról, izomépítésről és fogyásról. Mindig is szerettem volna anyuka lenni, ez is hatalmas motivációm volt, hogy fitt legyek, mert tudtam, hogy a terhességet sokkal könnyedebben fogom viselni, és utána gyorsabb és könnyebb lesz a terhességi kilókat leadni. Rendszeresen sportolok, semmilyen kifogás nem állít meg. Hetente ötször látogatom az edzőtermet csoportos órákra, a másik két nap pedig aktív pihenést tartok, amikor biciklizek, úszom vagy hosszú sétákat teszek. Jelenleg, két gyerek után, 56 kiló vagyok, és sokkal több izom van rajtam, mint korábban bármikor. Hálás vagyok, hogy már a terhességem előtt váltottam életmódot, mert így mondhatni előnnyel indultam.”
Eszti az Instagram-oldalán jó ideje oszt meg életmódjával kapcsolatos tartalmakat, hogy másokat is inspiráljon. Amikor belekezdett az életmódváltásba, neki is sokat segítettek a közösségi médiában található, mozgással és egészséges étrenddel kapcsolatos tartalmak, ezekből merített motiváiót és erőt. „Amikor beindult nálam a folyamat, elkezdtem online megosztani a tapasztalataimat és az átélt nehézségeimet. Különböző recepteket készítettem és minden nap fotókat készítettem magamról, hogy legyen összehasonlítási alapom. Kialakult mellettem egy olyan közösség, ahol igazából egymást motiváltuk online, több ezren.” Így a követőből követett lett, és ma már ő motivál másokat az életmódváltásra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.