A mindennapi rohanás, a mozgásszegény életmód és a helytelen táplálkozás nyomot hagy a testünkön. Méreganyagok halmozódnak fel, amiktől a szervezet képes megszabadulni, de jól tesszük, ha segítjük az ezeket a folyamatokat irányító nyirokrendszert.
Nyirokerek, nyirokszervek és nyirokcsomók alkotják a nyirokrendszert. A főbb nyirokszerveink a mandulák, a lép és a csecsemőmirigy. A nyirokcsomók a test több pontján helyezkednek el, a legfontosabbak az állcsonti, a fül előtti, a bordaközi, a gerinc melletti, a hónaljban találhatók, a csípőtájéki és a lágyéki nyirokcsomók.
Mit teszel, ha piszkos a tested? Megtisztítod. Ha a külső szennyeződéseket rendszeresen eltávolítjuk, miért ne fordítanánk figyelmet a belsőnkre is? A nyirokrendszer tisztán tartása ugyanolyan fontos, és alapvetően két dolog kell hozzá.
Az egyik a helyes, kiegyensúlyozott táplálkozás, ami a rendszeres és bőséges zöldség- és gyümölcsfogyasztást is magában foglalja. Ezek ellátják a szervezetünket vitaminokkal és ásványi anyagokkal, így erősítve azt.
A másik az állandó mozgás, ami lehetőség szerint tartalmazzon az izmokat a kardiovaszkuláris rendszert is erősítő gyakorlatokat. Ezen felül bevethetünk néhány speciális mozdulatot, ahogy a videón is látható.
A mozdulatokat bemutató férfi elmondja, hogy a nyirokrendszer fent említett főbb alkotóelemei közül különösen sok méreganyag halmozódhat fel a lágyéki részeknél (térd- és könyökhajlat), a hónalji nyirokcsomóknál, a csípőnél és a csecsemőmirigy, kulcscsont környékén. Ezeknek a területeknek a tapogatása, masszírozása segít felszabadítani és eltávolítani a méreganyagokat, így a nyirokrendszer megtisztul, és az immunrendszerünk jóval ellenállóbbá válik. Ez segít a betegségek leküzdésében, és ami még fontosabb, a megelőzésben.
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.