Az orgona díszítheti a parkokat, utcákat és a kerteket, illatát már messziről érezni, hiszen semmihez sem fogható, kellemes élmény az orrnak. A tavasz és a jó idő megérkeztének csalhatatlan jele az orgona virágzása, mely tényleg képes jókedvre deríteni az embert. A színes és illatos virágok azonban nemcsak a lelket, hanem a testet is táplálhatják, az orgona ugyanis rendkívül jótékony hatású növény, igazi csodaszer egyes betegségek ellen!
Az orgona levele segíthet legyőzni a megfázást, enyhíteni az influenzával járó kellemetlen tüneteket. Az orgona szárított leveléből készített tinktúra kiváló lázcsillapító és izzasztószer, ez a két hatása segít abban, hogy a betegség kórokozói távozzanak a szervezetből.
Így készíts az orgona leveléből tinktúrát házilag: Két evőkanálnyi szárított, aprított orgonalevelet forrázz le 2,5 dl vízzel és hagyd állni két-három órán át, majd szűrd le. Az így kapott főzetből egy-egy teáskanálnyit minden étkezés előtt vegyél be minden nap, a kúra viszont ne tartson tovább 5 napnál!
Az orgona virágából készített tinktúra vagy kenőcs hatásos izületi fájdalom és gyulladás, köszvény, meszesedés kellemetlen tüneteinek enyhítésére, sebek és zúzodások kezelésére. A higított tinktúra egyesek szerint a pattanásokat is nagy hatákonysággal szünteti meg.
Így készíts tinktúrát az orgona virágából: Az orgona virágával tölts tele egy félliteres üveget, önts rá tiszta vodkát és hagyd állni három héten át a kamrában. Az idő letelte után szűrd le és az így kapott tinktúrából fogyassz naponta háromszor harminc cseppet, a kúra viszont legfeljebb három hónapig tartson – írja az egeszsegter.hu. A tinktúra nemcsak belsőleg, hanem dunszkötésként is hatásos.
Így készíts kenőcsöt az orgona virágából: Két evőkanálnyi aprított orgonavirágot alaposan dolgozz össze két evőkanál vajjal és kend rá a gyulladt izületekre. Az így készített krém hűtőben legfeljebb egy hónapig eltartható.
Az orgonarügyből készített főzet segíti a szervezet megfelelő működését, egyes népi megfigyelések szerint jó hatással van a hasnyálmirigyre, a májra, a vesére és a hormonrendszerre is. Az orgona friss levele ráadásul képes enyhíteni a diabétesz esetén kialakuló lábszárfekélyt, ehhez a leveleket alaposan meg kell mosni, kézzel szétnyomkodni és a sebes bőrfelületre rögzíteni egy kötéssel. Erre a célra fel lehet használni a fiatal, felaprított és forró vízben puhított orgonahajtásokat (ágacskákat) is. A kötést három-négy óránként cseréld.
Így készíts főzetet orgonarügyből: Két-három evőkanál orgonarügyet forráz le fél liter vízzel és hagyd állni hat órán át. Ezután szűrd le és az így kapott főzetet egy napra elosztva kortyonként fogyaszd el.
Az orgona virágjából nemcsak tinktúrák, főzetek készíthetők, hanem bizony lekvár is. Az orgonalekvár gyógyhatása nem bizonyított, de rendkívül ízletes finomság, melyet egyszerűen el lehet készíteni – írja az Eszter Befőz blog.
Hozzávalók:
Elkészítése:
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.