A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Mákos guba  recept
Mákos guba
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel  recept
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel
Egyszerű csilis bab recept
Egyszerű csilis bab
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Finomfőzelék recept
Finomfőzelék
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Egyszerű pizzatészta recept
Egyszerű pizzatészta
Profiterol alaprecept recept
Profiterol alaprecept
Joghurtos kanalas fánk recept
Joghurtos kanalas fánk
Kapros tökfőzelék virslivel recept
Kapros tökfőzelék virslivel
Rakott zöldbab darált hússal recept
Rakott zöldbab darált hússal
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros) recept
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros)
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal recept
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Klasszikus kelkáposzta-főzelék recept
Klasszikus kelkáposzta-főzelék
Csörögefánk recept
Csörögefánk
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Egyszerű rakott kel recept
Egyszerű rakott kel
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Hagyományos resztelt csirkemáj recept
Hagyományos resztelt csirkemáj
Praktikus

9 ok, ami miatt a fagyasztód felpörgetheti a villanyórát

Tele a fagyasztó
A fagyasztó helytelen elhelyezése, a vastag jégréteg képződése, és a túlpakolás is növelheti a készülék áramfogyasztását. Mutatjuk, hogyan használjuk energiatakarékosan!

fontos, hogy hol a fagyó helye

Nem mindegy, hogy hol, milyen hőmérsékletű helyiségben helyezzük el a mélyhűtőnket. A készüléken jelzett klímaosztály jelzi az ideális működéshez szükséges hőmérséklet-tartományt. Ha ettől eltérünk, megnőhet a készülék energiafogyasztása.

Segít a mélyhűtés világában eligazodni (Fotó: Shutterstock)
Segít a mélyhűtés világában eligazodni (Fotó: Shutterstock)

Vastag jégpáncél - ott is, ahol nem kéne

Ha a fagyasztónk nem rendelkezik automata leolvasztási funkcióval, évente legalább egyszer olvasszuk le. A jégréteg csökkentheti a hűtés hatékonyságát és akár 30 százalékkal növelheti az energiafogyasztást. Töröljük át mosószeres, ecetes szivaccsal, majd tisztítás után a fagyasztó belső falát kenjük ki glicerinnel, mert ez lelassítja a dérképződést.

Ellenőrizzük hőmérővel!

Ha régebbi készülékünk van, érdemes megmérni a belső hőmérsékletét egy hűtő- és fagyasztó hőmérővel. A fagyasztó ideális hőmérséklete -18 °C, ezen a hőmérsékleten az ételek több hónapig tárolhatók.

"Ez a zacskó zöldborsó még biztos belefér!"

Az üres fagyasztó több energiát fogyaszt, de arra is figyeljünk, hogy ne legyen túlpakolva, hiszen így a hűtés sem lesz elég hatékony. A legjobb, ha a tárolókapacitás maximum 70 százalékáig töltjük a fagyasztót.

Az sem mindig jó, ha túltömjük a fagyasztót! (Fotó: Shutterstock)
Az sem mindig jó, ha túltömjük a fagyasztót! (Fotó: Shutterstock)


lehet, hogy szelel

A hűtőszekrényhez hasonlóan a fagyasztó szigetelését is érdemes évente ellenőrizni. Ehhez tegyünk az ajtó és a tömítés közé egy papírlapot. Ha nehezen lehet kihúzni, a tömítés jó, ha viszont könnyű kivenni, a szigetelést cserélni kell.

gyorsfagyasztás be - aztán gyorsan ki!

Sok áramot spórolhatunk a gyorsfagyasztás funkcióval, amellyel akár 10 fokkal hidegebb hőmérsékletet is beállíthatunk, így felgyorsíthatjuk a hűtési folyamatokat. Ha már nincs rá szükségünk, ne felejtsük el kikapcsolni, hiszen ez is jelentősen növeli az áramfogyasztást.

Nem jó, ha Áll rajta a por

Időközönként húzzuk ki a fagyasztót a helyéről és portalanítsuk a kondenzációs rácsokat. A rendszeres takarítással hatékonyabban tud működni a készülék, így akár 20-30 százalékkal kevesebb energiát fogyaszt.

A dobozok sokkal helyigényesebbek, ezért inkább légmentes, speciális zacskókban fagyasszuk le az élelmiszereket (Fotó: Shuttertock)
A dobozok sokkal helyigényesebbek, ezért inkább légmentes, speciális zacskókban fagyasszuk le az élelmiszereket (Fotó: Shuttertock)

Címkézzünk fel mindent!

Használjunk címkéket vagy rekeszeket az ételek áttekinthető tárolásához. Ezáltal gyorsabban megtaláljuk, amit keresünk, így csökkenthetjük az ajtó hosszabb ideig történő nyitvatartását.

dobozok helyett zacskózzunk!

A dobozok sokkal helyigényesebbek, ezért inkább légmentes, speciális zacskókban fagyasszuk le az élelmiszereket. Írjuk rá a dátumot is, és tartsunk havonta nagytakarítást, így a felesleges élelmiszerek nem foglalják a helyet.

(Forrás: Fanny magazin, borítókép: Shutterstock)

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.