Gianni Annoni sok-sok éve él Magyarországon, itt alapított családot, itt vezet éttermet, és ahogy ő maga többször is hangsúlyozta, szereti is hazánkat. Az olasz gyökereit azonban nem feledte az évek alatt – legnagyobb szerencsénkre. Ugyanis Gianni az Instagram-oldalán időről időre hasznos tartalmakat oszt meg a követőivel, ideértve az olasz ételek elkészítésének fortélyait és az olasz kultúra sajátosságait.
Nemrégiben a kávézási szokások legszembetűnőbb különbségére hívta fel a követői figyelmét. A Metropol szúrta ki azt az Insta-videót, amelyben elmondta, hogy az olaszok sosem isznak kapucsínót 11 óra után. A tejes-habos kávét kizárólag a délelőtti órákban, legfőképpen a(z édes) reggeli mellé fogyasztják. Tehát amikor ebéd után kávézni szeretnénk, szóba sem jöhet a tejeskávé, sem a latte macchiato vagy a kapucsínó.
Gianni nem csak kioktat a kávézási szokások helyességéről, két alternatívát is mutat a kapucsínó helyett. Mindkettő eszpresszóalapú, kevés tejet tartalmazó ital.
A macchiato caldo egy kevés meleg tejjel felöntött eszpresszó, egy pici habbal. Mivel az ital meleg, könnyen elkeverhetjük benne a cukrot vagy egyéb ízesítőszert.
A kapucsínó másik „kistestvére” a macchiato freddo, ami szintén eszpresszóalapú ital, amihez egy kevés hideg tejet kapunk, méghozzá külön kis kancsóban. Ez azért fontos, hogy az édesítére használt cukor (vagy édesítőszer) elolvadjon a még forró kávéban, a tejet pedig csak ezt követően adjuk hozzá.
Nem feltétlenül kell kávézóba mennünk egy ízletes eszpresszóért. Otthon, a kotyogósban is elkészíthetjük a tökéletes feketét. Ahhoz hogy tökéletes legyen a végeredmény, 5 alapvető szabályt mindenképpen be kell tartanunk. Például nem szabad mosogatószerrel tisztítani a kávéfőzőt, illetve tilos teletömni kávéval a tölcsért. Ha kíváncsi vagy a többi jótanácsra, nézd meg a tökéletes kotyogós kávé titkairól szóló videónkat.
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.