Ha otthon savanyítasz, természetes, hogy nagy gondossággal jársz el az egész folyamat során. Ám a boltban vásárolt káposzta esetében nem lehetsz biztos abban, hogy az alapanyag kiválasztása, a gyártás és a szállítás, tárolás során minden tökéletes volt.
Előfordul, hogy otthon a zacskó, az üveg, vagy a vödör felbontása utána szembesülsz azzal, hogy a savanyú káposztával valami nem stimmel. Erről elsősorban a káposzta színe árulkodik: ha fura szürkés színű, már gyanakodhatsz, hogy nagy valószínűséggel romlott. Ha ehhez még kellemetlen szag is társul, biztos lehetsz benne, hogy olyan termékkel van dolgod, ami már nem alkalmas fogyasztásra. A savanyú káposzta frissességét a sós páclé alapján is könnyű megítélni: ha habzik és bugyog, a káposztának inkább a kukában a helye. A jó káposztában ugyanis a sós lé tiszta és átlátszó.
Az elfogyasztott mennyiségtől és az emésztőrendszer egyéni ellenálló képességétől függően a tünetek az étkezés után néhány órával, de akár több nappal később is jelentkezhetnek.
A tünetek általában a következők:
Egyes embereknél a romlott káposztában található penészgomba súlyos allergiás reakciókat válthat ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.