Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Egyszerű pizzatészta recept
Egyszerű pizzatészta
Profiterol alaprecept recept
Profiterol alaprecept
Kapros tökfőzelék virslivel recept
Kapros tökfőzelék virslivel
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Hagyományos resztelt csirkemáj recept
Hagyományos resztelt csirkemáj
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel  recept
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel
Finomfőzelék recept
Finomfőzelék
Rakott karfiol (a klasszikus recept) recept
Rakott karfiol (a klasszikus recept)
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Joghurtos kanalas fánk recept
Joghurtos kanalas fánk
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros) recept
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros)
Klasszikus kelkáposzta-főzelék recept
Klasszikus kelkáposzta-főzelék
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Paprikás csirke recept
Paprikás csirke
Egyszerű csilis bab recept
Egyszerű csilis bab
Praktikus

Így szedheted biztonságosan a fákról a gyümölcsöt

Nyáron több olyan kerti munka vár ránk, legyen szó gyümölcsszedésről vagy festésről, amelyek elképzelhetetlenek lennének létra nélkül. Ám a létra amilyen nagy segítség, olyan balesetveszélyes is lehet.

A nyári kerti munkák során gyakran kerül elő a létra. Mutatjuk, mire figyelj, hogy ne kórház legyen a vége!

A gyümölcsszedés veszélyes munka / Fotó: Shutterstock
A gyümölcsszedés veszélyes munka / Fotó: Shutterstock

Ezekre figyeljünk, ha létrával dolgozunk

Az első és legfontosabb, hogy használat előtt mindig ellenőrizzük a létrát, hogy milyen állapotban van! Ha a láb elkopott vagy a lépcsőfok meglazult, javítsuk meg. Régi falétránál ellenőrizzük a szétcsúszást gátló láncot is, nehogy használat közben megbillenjen. Ha úgy ítéljük meg, alkalmas a használatra, még mindig több dologra érdemes figyelni.

  • A létrákon található egy címke, amely jelzi a maximális teherbírást. Ne terheljük túl a létrát ennél nagyobb súllyal! Ne feledjük, a saját testsúlyunk mellett a felvinni kívánt eszközök és szerszámok súlyát is figyelembe kell vennünk!
  • Álljunk a létra második vagy harmadik fokára, és kissé ugráljunk rajta, hogy ellenőrizzük, nem billen-e vagy süpped-e bele a talajba. Ha elmozdul, helyezzük át szilárdabb talajra vagy tegyünk alá egy deszkát, amelyet csúszásgátlóval bevontunk.
  • Ha laza szerkezetű talajra, például homokba vagy fűre támasztjuk, szereljünk fel a létra aljára létrarögzítő tüskéket. Ezt szúrjuk a talajba, így megakadályozzuk, hogy a létra elmozduljon vagy elcsússzon használat közben.
  • Ha az esőcsatornát tisztítjuk, ne az ereszhez támasszuk a létrát, mert elrepedhet a súlytól. Szerezzünk be egy alumíniumból készült létratartó támasztékot, és ezt rögzítsük a létra tetejére. Ezek általában kihúzható teleszkópos támaszok, így könnyen beállíthatóak a megfelelő távolságra.
  • Olyan cipőt húzzunk, aminek vastag a talpa és nem csúszik. Ha munka közben hosszabb ideig állunk majd a létrán, a létrafokra ráakaszthatunk egy speciális fellépőt is. Ez lehetővé teszi, hogy munka közben stabil felületen álljunk vagy üljünk, így nem csúszunk le róla.
  • Soha ne másszunk úgy létrára, hogy tele van a kezünk. A létra legfelső fokára erősítsünk egy S-kampót vagy acélhorgot. A szerszámokat tegyük egy vödörbe vagy beakasztható szerszámtartóba, majd ezt akasszuk fel a kampóra. Így könnyen hozzáférhetünk a szükséges eszközökhöz.
Nyáron gyakran magunk festjük a lakást  - olyankor is óvatosan dolgozzunk a létrával! / Fotó: Shutterstock
Nyáron gyakran magunk festjük a lakást - olyankor is óvatosan dolgozzunk a létrával! / Fotó: Shutterstock

Jó tanácsok festéshez

  • Figyeljünk a létra lábára

Az alumínium létrák aljára általában már gyárilag tesznek műanyag csúszásgátlót. Ha fa létránk van, erre is felszerelhetünk csúszásgátló védősapkát vagy filcet, így biztos, hogy nem karcolja meg a padló felületét és nem csúszik el.

  • A lépcső veszélyes lehet

Ha lépcsőkre kell állítanunk a létrát, soha ne tegyük azt sámlira vagy székre! Szerezzünk be egy létra aljára rögzíthető kitámasztót, amely segít kiegyenlíteni a szintkülönbséget. Ezzel a kitámasztóval a létra stabilan fog állni, így nem tud elmozdulni, és biztonságosan végezhetjük a munkát.

  • Vigyázzunk az üvegre!

Amikor létráról festjük az ablakkeretet, rögzítsünk a falra egy hosszú lécet keresztben a létra fölé, majd a létrát is rögzítsük a léchez egy erős kötéllel. A léc mindkét oldalán a falhoz támaszkodik, miközben távol tartja a létrát az üvegtől, így biztosítva, hogy munka közben ne törjük be az ablaküveget.

Forrás: Metropol

(Borítókép: Shutterstock)

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.