Bejgli nélkül nincs karácsony! Ezt a valóban ínycsiklandó és tartalmas desszertet mi magyarok ugyan magunkénak valljuk, de az igazság az, hogy eredetét homály fedi. Egyesek szerint a bejgli alapvetően Sziléziából származik, és Magyarországra német „segítséggel” érkezett és patkó alakúra sütötték. Mások úgy vélik, hogy valamikor a 18. században született, amikor a töltött, feltekert sütemények készítése divatba jött.
Bárhogyan is került hozzánk, tényleg a sajátunknak érezzük és komoly hagyománya van a sütésének. Az elmúlt években a klasszikus diós és mákos mellé sütünk gesztenyéset, szilvásat, marcipánosat – hogy csak néhányat említsünk a lehetséges variációkból. A tészta azonban, tölteléktől függetlenül, reped rendületlenül. Cukrászok és pékek állítják, hogy a titok az, hogy a tésztát sokáig kell pihentetni, a töltelék pedig nem lehet nedves, mert az abból kiáramló gőztől repeszti meg a tésztát. Szabi, a pék a Mindemegettének elárulta, ő hogyan készíti, de más tippeket is adtunk már az elmúlt években, hogy sikerüljön a tökéletes bejgli.
Próbáltad, minden tanácsot megfogadtál, de nem voltál elégedett a végeredménnyel? Itt a tuti megoldás: készítsd el szeletben a mákos bejglit! Vagy a diósat, mandulásat, hiszen ugyanez a recept tökéletes más töltelékkel is. Sőt, képzeletben akár el is felezheted a tésztát: az egyik felébe tegyél mákot, a másikba pedig diót. Az íze, az állaga pont olyan, mintha tekernéd, és ezt is szépen tudod szeletelni, tálalni.
A tésztához:
A töltelékhez:
(Borítókép: Vidék íze magazin)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.