Az Őrség egy történeti és néprajzi tájegység, amely kisebb részben a szlovéniai Muravidék, nagyobb részben pedig Nyugat-Magyarország területén található. A vidék lakói az államalapítás óta a határ őrizetével megbízott magyar vagy magyar nyelvű népek voltak, innen származik a terület elnevezése.
A jellegzetes helyi fogások könnyen elkészíthetők. Csakúgy, mint az ország más vidékein, az Őrségben is egyszerű, takarékos ételeket fogyasztottak a hétköznapokon. Mindennap került az asztalra valamilyen olcsó, mégis laktató leves, ami után általában „mácsik” (tésztaétel) következett. A kevésbé tehetősek gyakran ettek kukoricából főtt kását, gánicát, gombócot. A vacsora szegényes ételekből állt: a déli maradékot, egy pohár aludttejet, egy kevés tökmagolajos babot vagy krumplit fogyasztottak. Húst csak hétvégén, csirkét pedig kizárólag ünnepnapokon szolgáltak fel.
Az Őrségben igen kedveltek voltak a kemencében „kőtt”, vagyis kelt tészták, a disznóvágások pedig elképzelhetetlenek voltak „hőkkön sütt” – meleg kövön sült – perec nélkül. Az őrségi konyha gyakorta használt alapanyagai a túró, az aludttej, a tejföl és a hajdina. Az erdők, mezők kincseit télre gondosan elraktározták, így minden portán akadt a főzéshez szárított gomba és gyümölcs. Télen kedvelt csemege volt a főzött aszalt gyümölcs.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.