... aztán úgy maradtam. :-))) Korábban csak filmekben láttam ilyen helyzetet, illetve egyszer a férjem hólapátolás közben maradt így, L-alakban, lehajolva, jajjveszékelve. Amikor megpróbáltam felegyenesedni, olyan fájdalom nyilallt a derekamba, hogy megszólalni sem bírtam, így négykézláb a kanapéhoz másztam, és onnan ordítottam fel az emeletre, hogy jöjjenek már le.
Őszintén bevallom, mindig azt gondoltam, hogy ez a "derekas-téma" a férfiak részéről rendesen túl van "rinyálva", de nem. Valami horror, olyan kellemetlen, és még felkészülni sem lehet rá, hiszen a semmiből csap le az emberre. Szóval kifeküdtem, szó szerint. Nagy szerencsémre Éva ortopéd orvos, így nem kellett találgatnom, mivel tudnám elmulasztani a derékfájásomat. Nem mondom, hogy nem ijedtem meg attól, amit mondott, de végülis néhány nap / hét? alatt teljesen kiheverhetem az egészet, ha eleget pihenek, és szedem a gyógyszereket... szóval mostantól regényeket olvasok, és mesefilmeket nézek Dorkával, a nagymamák meg főznek nekünk. :-))) Azért nem ilyen vidám az egész, mert úgy közlekedek, mint egy robot, és egész éjjel azon merengtem, hogyan fogom hason megírni az egész részt, anélkül, hogy ne görcsöljön be a hátam? De végül is sikerült, fogadjátok szeretettel! :-)
A következőket Éva sütötte-főzte nekünk, és olyan gondoskodó volt, hogy mindenből több adaggal csinált, hogy a következő napokban se kelljen főznöm...
Hozzávalók: 50 dkg marha hús, 3 evőkanál olaj, 1 fej hagyma, 20 dkg burgonya, 2 sárga répa, 1 csomag zöldbab (fagyasztott) piros paprika, só, őrölt bors, a haráshoz: liszt + tejföl
Elkészítés:
1.) A hagymát kevés olajon megdinszteljük, rárakjuk a húst és fehéredésig pirítjuk, majd lehúzzuk a tűrzől, megszórjuk piros paprikával, sózzuk, borsozzuk, felöntjük vízzel, és takaréklángon, lefedve pörköltöt készítünk belőle.
2.) Ha a hús már puha, mellé tesszük a megtisztított, felkockázott burgonyát és hasábokra vágott répát, és felöntjük annyi vízzel, hogy mindent ellepjen a lé.
3.) Végül beletesszük a zöldbabot, és puhára főzzük.
4.) Lisztes tejföllel csomómentesen behabarjuk, ha igényli, sózzuk, borsozzuk, és forrón tálaljuk.
A palacsintát Dorka miatt kértük, mert a Kicsi nagyon szereti a tésztákat és a tejfölös, könnyű husikat. (A paprikás csirke eleve nagy kedvenc.)
Hozzávalók: 1 kis csirkéből készült paprikás csirke, 12 db sós palacsinta (a tésztát lásd alább), tejföl
Elkészítés:
1.) A paprikás csirkét kicsontozzuk, a levét félre tesszük, a húst apróra vágjuk, 1-2 dl tejföllel kikeverjük, és a palacsintákba töltjük, majd azokat negyedbe hajtogatva kizsírozott tepsibe tesszük.
2.) A szaftot szintén 1-2 dl tejföllel összekeverjük, a palacsintákra öntjük, és a tepsit betesszük a sütőbe, de csak épp annyi időre, hogy átmelegedjen.
Ez Éva első túró rudija, és bár nem "visel" pettyes ruhát, sokkal jobb, mint az eredeti... :-))))
Hozzávalók: 50 dkg házi túró, 5 evőkanál cukor, 3 csomag vaníliás cukor (diétázóknak nyírfa cukor), frissen facsart citromlé, reszelt citromhéj, 1 pohár tejföl, 2 dl víz, 1 csomag zselatin
A tetejére: étcsokoládé (3 tábla Bársony Boci étcsokoládé)
Elkészítés:
1.) A túrót összekeverjük a többi hozzávalóval és a vízben feloldott zselatinnal. Fóliával kibélelt őzgerinc formába tesszük, és egy éjszakára a hűtőben pihentetjük.
2.) Másnap tálra borítjuk, és gőz felett megolvasztott étcsokoládéval vonjuk be. A teljes dermedésig a hűtőbe tesszük.
A gombás palacsinta saját "remekmű", még a lerobbanásom előtti napokból. Nagyon egyszerű, gyors recept, és pihekönnyű ebéd, a gyerekeknek is ízleni fog, érdemes kipróbálni!
Hozzávalók a palacsintához: 20 dkg liszt, 2 tojás, 5 dl tej, csipet só, 0,5 dl olaj
A gombás töltelékhez: 1 doboz friss csiperke gomba, kevés olíva olaj, só, bors, piros paprika, majoránna, 1 csokor friss petrezselyem
A díszítéshez: tejföl, citromfű
Ekészítés:
1.) A palacsinta hozzávalót konyhai robotgéppel csomómentesre keverjük, és 1 órát állni hagyjuk.
2.) A gombát megtisztítjuk, felszeleteljük, és kevés olíván megpirítjuk. Lehúzzuk a tűzről, sózzuk, borsozzuk, megszórjuk piros paprikával és majorannával, felöntjük egy kis vízzel és puhára pároljuk.
3.) Ha elkészült, friss petrezselyemmel megszórjuk, és a tölteléket a palacsintákba töltjük. Tejföllel, egy-egy szelet gombával, citromfűvel díszítjük.
A házi zsemlém pedig a férjem szerint jobb, mint a bármelyik pékségben kapható zsemle, igaz, talán nem olyan mutatós, de az íze és az állaga kárpótol a szerény külsőért. :-)
Hozzávalók: 50 dkg liszt, 3 evőkanál olíva olaj, 2 dkg élesztő, só, 3,5 dl tej, 2 evőkanál tejföl
Elkészítés:
1.) Összegyúrjuk, dagasztjuk, kelesztjük a tésztát (kenyérsütőgéppel is lehet).
2.) Lisztezett deszkán átgyúrjuk a tésztát (ha ragad, adjunk hozzá lisztet), és 3 ujjnyi vastagra kinyújtjuk, majd fánkszaggatóval kiszúrjuk.
3.) A zsemléket sütőpapírral bélelt tepsire tesszük, olíva olajjal megkenjük, és 200 fokon ropogósra sütjük. Kb. 35-40 perc. Nem kell, hogy túl barna legyen!
És még két kép, Veszprémből, a napokban átadott Kolostor parkról, amit tavasszal, ha jó idő lesz, és szépen kizöldül a természet mindenkinek érdemes megnéznie.
Szóval, ha X-Faktor koncertre mentek a Vastag-testvérek szülővárosára, szánjatok időt arra, hogy megnézzétek az 1 milliárt 74 millió Ft-ból épült turista látványosságot... érdemes. :-)
Az mondjuk számomra talány, hogy miért nem áprilisban adták át a parkot, amikor minden virág virítana, és zöldellne a fű meg a fák, de végülis a park sikere nem ezen fog múlni. Őrült nagyot lehet sétálni a Veszprémi Állatkerttől elindulva, hosszú kilométereken át a két szép játszótér, a hatalmas tó, a kis templom, és a számtalan pihenő mellett kanyargó épített ösvényen. Remek piknikhely lehet ez családosoknak, szerelmeseknek, természet barátoknak. :-)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.