A szabadtűzön főtt ételek nemcsak attól különlegesek, hogy ízükben megőrzik a felszálló füst illatát, hanem attól is, hogy igazán hangulatos őket elkészíteni. A bogrács tökéletesen alkalmas különféle gazdag levesek vagy egytálételek elkészítésére. Jóféle gulyásleves, halászlé, pörkölt, lecsó, slambuc vagy épp paprikás krumpli is kerülhet az üstbe - mi most ez utóbbira hoztunk egy mennyei receptet és szuper tippeket Széll Tamástól.
- Rakjuk meg a tüzet és hagyjuk leégni, csak ezután lássunk hozzá a paprikás krumpli elkészítésének, hogy ne égessük le a bogrács szélét.
- A hozzávalókat - a zöldségeket és a virslit - nyugodtan vághatjuk egy kicsit nagyobb darabokra, hogy a paprikás krumpli igazán rusztikus legyen.
- Onnan tudhatjuk, hogy a krumplink tökéletes állagúra főtt, ha a kés ellenállás nélkül siklik át rajta.
- Az igazán gazdag paprikás krumpli kötelező eleme a galuska. Széll Tamás titkos hozzávalója a tökéletes galuskához pedig nem más, mint a tejföl. Ezt érdemes mindenképp belecsempészni!
- A bográcsban lévő ételt gyakran mozgassuk meg - ez nem feltétlenül keverést jelent, az is jó, ha a bográcsot kicsit megforgatjuk.
Hozzávalók (1 db 8 literes bográcshoz):
A salátához:
A galuskához:
Elkészítése:
1. A bográcsban megolvasztjuk a kacsazsírt és a 3 mm vastagra vágott kolbászokat ropogósra sütjük benne.
2. A kész kolbászchipseket kimerjük a zsírból és hozzáadjuk az apróra vágott vöröshagymát, a kisebb kockákra vágott kápia paprikát és az aprított fokhagymát.
3. Pirítjuk, majd felöntjük egy kevés vízzel, és ezt a műveletsort még háromszor megismételjük, 30-40 perc alatt puhítjuk, karamellizáljuk a hagymás keverékünket.
4. Amíg készül a hagyma, előkészíthetjük a burgonyánkat. A krumplikat hámozzuk, majd félbevágjuk, és a főzésig hideg vízben hagyjuk őket ázni, hogy ne barnuljanak meg.
5. Amikor kész a hagymás alapunk, a bográcsot levesszük a tűzről, felöntjük kevés vízzel és megszórjuk a pirospaprikával.
6. Visszatesszük a bográcsot a láng fölé, és hozzáadjuk az előkészített burgonyánkat. Ha kell, kevés vízzel felöntjük, de épp csak annyival, ami ellepi.
7. Amíg fő a krumpli bekeverjük a galuskát, és akár a salátánk levét is elkészíthetjük.
8. A galuskához egy tálban kikeverjük a lisztet, tojást, tejfölt egy kevés sóval, majd a masszánkat habzsákba töltjük.
9. A salátaléhez az ecetből, a cukorból és a vízből készítünk egy levet, beleaprítjuk a salottahagymát, és tálalásig hűtőbe tesszük.
10. Amikor a krumplinkba már belecsúszik egy kés hegye, egy deszkáról beleszaggatjuk a paprikás krumpliba a galuskát, beletesszük a 4-5 cm-es darabokra vágott virslit. Egy percig még főzzük, majd levesszük a tűzről.
11. Hozzákeverjük a hámozott koktélparadicsomot és a pirult kolbászt.
12. A mosott, jeges vízben felfrissített fejes salátaleveleket összeforgatjuk a salátalevünkkel, és tálalhatjuk is a paprikás krumpli mellé.
Az illatos, aromás bor nem pusztán alkoholos szomjoltó, az ételeink ízét is kiemelhetjük vele. A paprikás krumplinkhoz a következő két bor például tökéletes választás lehet!
Günzer Villányi Rosé
Megjelenése elegáns, illatában a klasszikus piros gyümölcsök, a málna, az eper, a cseresznye illata mellett megjelenik a mangó, az ananász és a maracuja. A kortyban az élénkség, az üdíttő savasság és frissesség kellő tartalmassággal, ízhosszúsággal párosul - nem véletlenül nyerte el kategóriájában a VinAgora Champion díjat! Ezzel garantáltan nem lőhetünk mellé a kerti partin!
Eszterbauer Káferka Rosé
Könnyed, klasszikus ízjegyekkel bíró, gyümölcsös bor, a hagyományosabb ízvilágot kedvelők tökéletes nyári roséja. Jól behűtve önmagában, vagy könnyedebb nyári húsos fogásokhoz, zöldséges ételek - például a paprikás krumpli - mellé is kínálhatjuk. Szuperül fog hozzá passzolni!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.