Bizony, a kelkáposzta sütve nagyon finom. Ha nincs kedvünk egy egész tepsit telepakolni mindenfélével, hogy a káposzta ropogós széleihez hozzájussunk, akkor készítsünk belőle görhönyt, lepcsánkát vagy közérthetőbben zöldségfasírtot és kevés olajon pikk-pakk süssük meg. Nem feltétlen kell kizárólag kelkáposztával dolgoznunk, a lepényünkbe kerülhet reszelt krumpli, paszternák, csicsóka vagy épp sütőtök is.
A káposztaleveleket ki is lehet rántani. Sajttal, sonkával töltött leveleket ügyesen bepanírozzuk, majd forró zsiradékban kisütjük. A lepcsánka és a rántott káposzta, vagy épp kelkáposztás töltike mellé is kínálhatunk egy kis finoman fűszerezett tejfölt vagy kefirt. Ha nem bízunk benne, hogy a káposztalevél el fogja bírni a tölteléket és nem dobja le a panírt, akkor az egészet tekerhetjük palacsintába is és a minden jóval megtöltött palacsintát ránthatjuk ki.
A kelkáposztában nem csak csomagolhatunk, hanem töltelékként is használhatjuk. Ahogy a palacsinta esetében, úgy csirkemellet, vékonyra klopfolt sertés- vagy marhahússzeletet is tölthetünk kelkáposztával. A káposzta mellé kerülhet gomba, sonka vagy épp egy szeletnyi sajt.
A töltött leveleket nem feltétlen kell bő zsiradékban kisütni, hanem egy tepsiben szorosan egymás mellé téve a töltelékeket, paradicsomos, tejszínes vagy épp sajtos mártással nyakon öntve is elkészíthetjük. Így biztosan nem jönnek szét és a lakásban sem fog terjengeni az olajszag.
A frankfurti leves mellett számtalan más lében jó helye van a kelkáposztának. Az ősszel újult erővel terítékre kerülő vasárnapi húslevesnek elengedhetetlen kelléke egy fél fejnyi káposzta, de tartalmas zöldséglevesek, ragulevesek zöldsége is lehet. Itt sem feltétlen kell egyedül uralnia a terepet, bármilyen más, levesben kedvelt zöldséggel társítható.
A kelkáposztával készített leves és főzelék kapcsán azt azonban érdemes megemlíteni, hogy a káposztát nem kell és nem is szabad agyonfőzni. Akárcsak a kelbimbónál, a kelkáposztánál is van egy lélektani határ, amit ha elér, onnantól kezdve már romlik az íze, s az állaga.
A kelkáposzta akkor jó, ha már elkezdett összeesni, de még van textúrája és a színét sem vesztette el. Ha nem vagyunk benne biztosak, hogy mikor érkezik el ez a pont, akkor egy több komponensű étel esetében érdemes külön megfőzni a káposztát és hozzákeverni a már majdnem kész fogáshoz.
A magyar gasztronómia egyik csodájában, a laktató és egészséges főzelékben is tökéletesen otthonosan mozog a kelkáposzta. Túl sok csavart nem igényel az elkészítése, könnyen megfő, jó partnere a krumpli, a paszternák vagy épp a csicsóka, s kis habarással vagy rántással - egészségtudatos módon önmagával – sűrítve remek főétel válik belőle. A kelkáposzta főzelékhez dukál a szafaládé, egy pár virsli vagy egy tisztességes szelet fasírozott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.