Mielőtt bedobod a ruhákat a mosógépbe, mindig húzd fel a cipzárt a nadrágokon, a pulcsikon és a kabátokon. Így a cipzár nem fogja becsípni a többi ruhát, és nem is okozhat bennünk szakadást, vagy sértheti meg a varrást.
Mielőtt egy új, színes ruhát kimosnál, teszteld le, hogy mennyire engedi a színét. Dobd be a kádba, engedj rá vízet, és tegyél hozzá egy fehér konyharuhát (amit nem fogsz sajnálni, ha rózsaszínre változik). Ha befogja a fehéret, akkor már tudod, hogy nem rakhatod akármilyen színes ruhák közé!
Oké, ez lehet, hogy furcsán hangzik, de ha van olyan kisebb ruhadarabod (például melltartó), ami nagyon kényes, és félted is, hogy tönkremegy a mosógépben, akkor a centrizéshez használd a 90-es évek sztárját, vagyis a kézi saláta spinnert. Miután kiöblítetted a kényes kelmét, használd ezt a konyhai kütyüt centrinek.
Ha nincs kéznél a saláta spinner, vagy egyszerűen csak kineveted az ötletet, akkor marad a mosógép a melltartók számára. Ha viszont nincs mosózsákod, amibe bele tudod tenni őket, akkor sincs ok a pánikra. Használj erre a célra párnahuzatot, ha csak nagy van, akkor tegyél rá egy csomót, így kisebb lesz.
Bizony idő elteltével azt érezhetjük, hogy a törölközőink sokkal érdesebbek, nem olyan puhák, mint régen. Erre is van megoldás! Tedd a gépbe a törölközőket és indíts el egy melegvízes mosást. Az első járatnál mosószer és öblítő helyett, csak ecetet hasznáj, majd egy második ciklusnál fél csésze szódabikarbónát tegyél csak a textilekhez.
Frissítsd fel a ruháidat és a mosógépedet is teafaolajjal! Az antibakteriális hatású olajból 10 cseppet adj a mosószerhez, hetente egyszer.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.