Retró kókuszkocka recept
Retró kókuszkocka
Hagymás rostélyos  recept
Hagymás rostélyos
Csokis muffin  recept
Csokis muffin
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Máglyarakás kalácsból recept
Máglyarakás kalácsból
Hagyományos tejes kifli  recept
Hagyományos tejes kifli
Túróval töltött zsemle recept
Túróval töltött zsemle
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Aranygaluska vaníliasodóval  recept
Aranygaluska vaníliasodóval
Klasszikus csülök pékné módra recept
Klasszikus csülök pékné módra
Intelligens krémes recept
Intelligens krémes
Káposztás tészta egyszerűen recept
Káposztás tészta egyszerűen
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Rántott karfiol recept
Rántott karfiol
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
A legfinomabb sárgaborsó-főzelék recept
A legfinomabb sárgaborsó-főzelék
Mákos guba  recept
Mákos guba
Klasszikus linzer recept recept
Klasszikus linzer recept
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
Paradicsomos lencseleves recept
Paradicsomos lencseleves
Praktikus

7 hiba, amit a mosogatógép használatakor elkövethetsz

A gép mosogatás könnyen okozhatja a poharak foltosodását /Fotó: Shutterstock
A mosogatógép fantasztikus találmány, ebben egyetértünk, ugye? Imádjuk, hogy nem kell a mosogatással bajlódni, így tényleg öröm a sütés és a főzés. Ám néhány hibát szinte mindenki elkövet a használata során – mutatjuk, hogy mire figyelj!

A mosogatógép feladata: tisztává varázsolni a konyhai edényeket. A tányérok, tálak, csészék, evőeszközök, poharak tökéletes tisztásához és a készülék élettartamának meghosszabbításához kerüld el az alább felsorolt hibákat.

Ha jól használod, nagy segítség a mosogatógép / Fotó: Shutterstock
Ha jól használod, nagy segítség a mosogatógép / Fotó: Shutterstock

1. Nem ellenőrzöd az edényeken lévő jelölést

Mielőtt belehelyezel a gépbe egy edényt, győződj meg róla, hogy mosogatógépben mosható. A fából készült tárgyak megrepedezhetnek, deformálódhatnak, a kések, pengék eltompulhatnak, az üvegek eltörhetnek – mindig légy körültekintő, mielőtt rutinból a mosogatógépbe teszed a szennyes edényt.

2. „Előöblítesz”

Bár nagy a kísértés, hogy mielőtt beleteszed az edényeket a gépbe, a csap alatt egy mosogatókefével eltávolítsd a komolyabb szenyeződéseket, ne tedd! Az előöblítés eltávolítja az ételdarabkákat, amelyek helyén a mosogatószer megtapadhat az edények porózus felületén, és ez filmréteget hagy maga után. Az előmosogatás elhagyásával nemcsak időt, hanem vizet és így pénzt is spórolsz.

3. NEm távolítod el az edényekről a nagyobb ételmaradékokat

Előöblíteni nem kell az edényeket, de ez nem jelenti azt, hogy a nagyobb ételmaradékokat nem kellene eltávolítani. A mosogatókép nem szemetes, a nagyobb maradékok simán eltömíthetik a gépet.

Az ételmaradékok eltömíthetik a szűrőt /Fotó: Shutterstock
Az ételmaradékok eltömíthetik a szűrőt /Fotó: Shutterstock

4. Nem jól pakolsz a gépbe

Ha nem megfelelően pakolod be a szennyes edényeket a gépbe, csökkentheted a hatékonyságát. Az evőeszközöknek a számukra kijelölt kosarakban a helyük, mégpedig úgy, hogy a kanalakat és villákat fejükkel felfelé, míg a késeket élükkel lefelé teszed a tartóba. A tányéroknak és a tálaknak az alsó tálcán a helyük, a poharak és bögrék pedig a felső tálcába kerüljenek. Sokan nem tudják, de a poharakat a tálcán lévő fogak közé kell helyezni, nem pedig rájuk húzni – utóbbi foltosodáshoz vezethet, vagy feszültséget okozhat az üvegen, ami töréshez vezethet. A spatulákat, fa eszközöket és a nagy lábosokat, serpenyőket kézzel mosogasd, ne tedd a mosogatógépbe!

5. Túlterheled a készüléket

Ha sok a szennyes, inkább indítsd el kétszer a gépet! Ha túl sok dolgot pakolsz bele, az edények nem lesznek tiszták, foltosak maradnak, hiszen az öblítés során a víz nem tudja átmosni az egymáshoz préselődött felületeket.

6. Rossz helyre teszed a mosogatószert

A por vagy folyékony mosogatószer megy az adagolóba – de hová kerüljön a tabletta? Számos TikTok-videó azt sugallja, hogy elég, ha a mosogatógép aljába dobod, de ez nem a legjobb megoldás. Hogy miért? A mosogatógépeknek külön öblítési és mosási ciklusuk van. Ha egy tablettát teszel a mosogatógép aljába, a mosószer már a mosogatási ciklus megkezdése előtt kimosódik.

A tablettának az adagolóban a helye! / Fotó: Shutterstock
A tablettának az adagolóban a helye! / Fotó: Shutterstock

7. Nem takarítod a mosogatógép szűrőjét

A mosogatógép szűrjét rendszeresen ki kell venni és el kell távolítani a benne lévő ételmaradékokat, majd alaposan el kell dörzsölni. Nincs szükség mosogatószerre, bőven elég a víz és a kefe. Ezzel a néhány perces művelettel tisztábbak lesznek az edények, és meghosszabbítod a mosogatógép élettartamát.

(Borítókép: Shutterstock)

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.