Soha ne kavard fel a port! A kárpítozott bútorok ápolásánál ez a legnagyobb probléma. A piszok mindig megtelepszik a sarokban és a szövet mélyebb rétegeiben is, ezért hetente egyszer alaposan porszívózd ki! Minden egyéb tiszítás előtt ezt tedd meg, különben sáros lé keletkezik ha nedvesség éri a szövetet.
A fakó kárpit ismét új színeiben pompázik, ha áttörlgeted hideg, ecetes vízzel. Ha bátrabb vagy, ugyanezt megteheted savanyú káposztával, vagy annak levével. Ne felejtsd el utána vizzel átdörzsölni az egészet!
Vannak olyan bútorok, melyeknek keretei fából, vagy bambuszból készülnek. Ha megfelelően ápolod őket, sokáig hű társaid maradnak. A fonott részeket időnként - lehetőleg ne több évente - szappanos, vagy sós vízzel keféld át.
Néhány foltot könnyen eltűntethetsz, ha sóval vagy burgonyaliszttel szórod be. Esetleg fújj rá borotvahabot, hagyd hatni egy kicsit, majd töröld át tiszta vízzel átítatott ruhával.
A kárpiton található szöszök eltávolításához mártogass ecetbe ablaktisztító kendőt, és könnyedén dörzsöld át vele a felületet. Az állatszőr könnyen eltávolítható egy ragasztószalag segítségével is úgy, hogy a kezed köré csavarod a ragasztós részével kifelé. Ezután laza kézmozdulatokkal könnyedén eltávolíthatod a nem kívánt kutya- vagy macskaszőrt.
A legnagyobb szerencséd a cserélhető huzattal rendelkező daraboknál van. Ezeket könnyen leveheted, akár mosógépben is kimoshatod. Ne szárítsd meg teljesen felhúzás előtt, így a kissé nedves szövet majd a bútoron fog kisimulni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.