Dubarry-csirkemell
Finomfőzelék
Kijevi csirkemell rizibizivel
Farsangi szalagos fánk
Csupacsokis brownie
Babgulyás
Klasszikus kuglóf
Mákos guba
Kínai szezámmagos csirke
Krémes spenótfőzelék
Rakott zöldbab darált hússal
Hagymás rostélyos
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Körömpörkölt csülökkel
Klasszikus stíriai metélt
Kapros tökfőzelék virslivel
Dödölle - az eredeti recept
Klasszikus grízgaluska leves
Mézes-mustáros csirkemell
Epres blondie
Praktikus

Italozhat otthon a gyerek? Íme két négygyermekes anyuka ellentétes véleménye

Szomorú tény, hogy a statisztikák szerint Anglia vezeti a kiskorúak alkoholfogyasztásának világranglistáját: az Egészségügyi Világszervezet sokkoló jelentése szerint a brit gyerekek több mint fele ivott már alkoholt, mielőtt betöltötte volna a 13. életévét.

A fenti, kényes témával kapcsolatban megoszlanak a nézetek, ezt bizonyítja annak a két édesanyának a véleménye is, akik a tinédzserkori alkoholfogyasztás előnyeit és a hátrányait foglalják össze.

A vélemények eltérnek, van aki nem engedi, hogy otthon alkoholt fogyasszon tinédzser gyermeke / Fotó: Shutterstock
A vélemények eltérnek, van aki nem engedi, hogy otthon alkoholt fogyasszon tinédzser gyermeke / Fotó: Shutterstock

„Soha nem bocsátanám meg magamnak...”

„A szülőknek soha nem szabad arra biztatni a gyermeküket, hogy igyanak otthon alkoholt. Négygyermekes anyaként el se tudom képzelni, hogy bármilyen szeszes italt adjak nekik, még akkor sem, ha az csak egy pohár bor a vacsora mellé. Bárki, aki alkoholt ad a gyermekének, vállalnia kell a tettéért a felelősséget. Amellett, hogy elvonhatja a figyelmüket a tanulásról – mindannyian tudjuk, milyen szörnyű tud lenni a másnaposság –, súlyos egészségkárosodást okozhat, nem véletlenül van korhatár az alkoholfogyasztásra. Anyaként egyszerűen soha nem bocsátanám meg magamnak, ha miattam válnának alkoholfüggővé a gyermekeim. Szülőként meghatározó szerepünk van ebben a kérdéskörben is, rajtunk is múlik, miként viszonyulnak majd a gyermekeink az alkoholhoz, és mint mindent, ezt is meg kell tanítani nekik, de egyáltalán nem mindegy, hogyan tesszük” – mondta Carla Belucci a Daily Mailnek.

Van aki úgy gondolja, az italozás hozzátartozik a társasági élethez / Fotó: Shutterstock
Van aki úgy gondolja, az italozás hozzátartozik a társasági élethez / Fotó: Shutterstock

„Azért iszunk, hogy jobban érezzük magunkat”

A másik anyuka, Shona Sibary valahányszor olyan híreket lát, amelyben a brit tinédzserek mértéktelen alkoholfogyasztását emelik ki, mindig arra gondol, hogy az ő gyerekei soha nem fognak ehhez a táborhoz tartozni. És lehet, hogy meglepően hangzik, de ez egyáltalán nem azért van így, mert szigorúan tilos a gyerekeiknek az otthoni alkoholfogyasztás.

„Mind a négy gyerekem úgy nőtt fel, hogy teljesen normális az esti italozás, hozzátartozik az élethez. Fiatal koruktól kezdve hozzászoktak ahhoz, hogy egy-egy nehezebb nap után ittam egy gin tonicot. Volt, hogy ők töltötték ki az italt. Abban a pillanatban, hogy tinédzserek lettek, ők is kaphattak a hétvégi étkezésekhez egy pohár bort vagy sört” – mesélte Shona Sibary. Hozzátette: „Édesanyám 2015-ben hunyt el alkoholizmusban, így a gyerekeim egészen közelről megtapasztalták a mértéktelen ivás következményeit. De ez az egész az én hozzáállásomon egyáltalán nem változtatott. Általában azért iszunk, hogy jobban érezzük magunkat este. Az alkoholproblémákkal küzdő emberek viszont azért isznak, hogy ne érezzék rosszul magukat. Ez óriási különbség, és a gyerekeim ezt megtanulták.”

Aki alkoholproblémával küzd, az azért iszik, hogy ne érezze rosszul magát / Fotó: Shutterstock
Aki alkoholproblémával küzd, az azért iszik, hogy ne érezze rosszul magát / Fotó: Shutterstock

„Ami nem tabu, azt nem kell titkolni”

Az anyuka szerint nem kell rakétatudósnak lenni ahhoz, hogy rájöjjünk, ha az ivás nem tabu, akkor nem kell titkolni, vagy lázadásból túlzásba vinni. A gyermekei az alkoholt olyan dolognak tekintik, ami vidámabbá teszi az étkezést, és hozzátartozik a társasági élethez. Amikor együtt iszogat a család, akkor közben mindig jókat esznek és nagyokat nevetnek.

„A gyermekeim megtanulták, hogyan hat rájuk az alkohol, és azt is megtapasztalták, hol vannak a határaik. Ezt úgy tették, hogy mi közben vigyáztunk rájuk, nem egy buliban történt. Mivel itthon iszogattak velünk, ezért sokkal jobb helyzetben vannak, amikor elmennek a barátaikkal, mert ismerik a mértéket” – magyarázta Shona Sibary.

Borítókép: Shutterstock

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.