A hazánkban igen közkedvelt tujafélék számára az utóbbi évek nyarai egyáltalán nem kedveztek. A nálunk nem őshonos örökzöld a párás, csapadékos időjárást és a 20 fok körüli hőmérsékletet kedveli. Így sajnos nem csoda, hogy a többnyire száraz, egyre gyakoribb és hosszabb hőhullámokkal nehezített nyarak miatt sokak kertjében megbarnulnak, elszáradnak a növények. Mivel az elkövetkező években is hasonló forróságra számíthatunk, el kell gondolkodnunk, hogy mivel pótolhatjuk a szép és praktikus tujákat.
A babérmeggy Európa-szerte népszerű, így hazánkban is sok kertben találkozhatunk vele. Gyorsan növő, könnyen kezelhető és strapabíró örökzöld. Jól formázható, gömb alakúra vagy szögeletesre egyaránt nyírhatjuk. Sűrű ágrendszere miatt kiválóan alkalmas sövénynek. Levele fényes és élénkzöld színű, szép dísze lehet a kertnek. Egyes fajtái akár 5-6 méter széles és magas bokorrá fejlődhetnek.
A tuja és a boróka rokonnövények, innen a hasonlóság, de utóbbi sokkal jobban tűri a szárazságot. Hátránya, hogy kicsit lassabban nő, mint a tuja, de mellette szól, hogy szinte egyáltalán nem fogékony a betegségekre, a gombák elkerülik. A kékeszöld színű kínai borókát évente legalább kétszer érdemes nyírni, ha zárt falat alkotó sövényt szeretnénk nevelni belőle.
Különleges szép örökzöld növény, ami itthon is nagyon kedvelt. Fényes, piros levelei télen-nyáron szépítik a kertet. Az akár 2-3 méteresre is megnövő korallberkenye szépen formázható, sövényként is számolhatunk vele. Ellenálló képessége jóval magasabb a tujákénál.
A tiszafa hazánkban őshonos, ezért jól alkalmazkodott az utóbbi évek szélsőségesen száraz nyaraihoz. A betegségekkel szemben is sokkal ellenállóbb, mint a tuja. Hátránya, hogy lassabban nő, mint a tuja vagy a fent említett növények. Emellett fontos figyelembe venni, hogy a tiszafa erőteljesen mérgező, így ha kisgyermek van a családban, jobb távol tartani a növénytől.
Szemet gyönyörködtető örökzöld a hamisciprus, bár nevelése kissé költséges. A szárazságot jól tűri, és a betegségekkel szemben is ellenálóbb, mint a tuja, bár gombásodásra ez a növény is hajlamos. Rendszeresen kell öntözni és nyírni, d meghálálja a gondoskodást. Rövid időn belül terebélyesre nő, ezért kisebb példányokat érdemes vásárolni. Ha ültetés után rögtön lemetsszük az ágak végét, azonnal elkezd sűrűsödni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.