A retek külsőre lehet hengeres, ovális vagy kerek, bőrének színe lehet fehér, sárga, lila, fekete vagy vörös, a retkek belseje azonban majdnem minden esetben fehér - nálunk a legismertebb fajta a kis vörös, kerek retek, azaz a vajretek vagy hónapos retek. Ennek a fajtának kicsit borsos ízű, ropogós húsa van, és leggyakrabban nyersen fogyasztják. A retek könnyen termeszthető, mert nagyon szapora és viszonylag igénytelen, így érdemes belevágni akkor is, ha nem egy egész veteményes, csupán egy nagyobb virágcserépnyi föld áll rendelkezésünkre hozzá.
Retket gyakorlatilag bármilyen anyagból készült edényben termeszthetünk. Amire érdemes ügyelni:
Érdemes a reteknevelést palántázótálcán kezdeni: a magokat rászórni, lefedni, és meleg helyre tenni. Amkor kicsíráztak, akkor mehetnek a földbe - vagy, egy részük a tányérunkra, mert a retekcsíra bizony az egyik legegészégesebb, tápanyagban gazdag mikrozöldünk.
Amikor az ületetésen a sor, a választott edényünk aljába szórjunk kavicsot, a kavicsra rétegezzünk homokot, és tápanyagokban gazdag palántaföldet (kertészeti szaküzletekben kapható), és ebbe vessük el, egymástól pár centi távolságra a kicsírázott magokat. A földet ezek után rendszeresen, de nagyon óvatosan öntözzük, nehogy a mag kimosódjon, és fedjük le addig, amíg a kis zöld palántalevelek elő nem bukkannak. Ha kibújtak, és kissé megerősödtek az apró retekpalánták, ültessük szét őket egy nagyobb edénybe, hogy szabadon fejlődjenek, és minél nagyobbra nőjön a gyökerük, hiszen mégiscsak ezért a részéért szeretjük leginkább!
(Forrás: retekinfo.hu )
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.