Profiterol alaprecept recept
Profiterol alaprecept
Klasszikus kelkáposzta-főzelék recept
Klasszikus kelkáposzta-főzelék
Madártejszelet recept
Madártejszelet
Egyszerű rakott kel recept
Egyszerű rakott kel
Egyszerű pizzatészta recept
Egyszerű pizzatészta
Rakott karfiol (a klasszikus recept) recept
Rakott karfiol (a klasszikus recept)
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Minestrone recept
Minestrone
Egyszerű csilis bab recept
Egyszerű csilis bab
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Paprikás csirke recept
Paprikás csirke
Mákos guba  recept
Mákos guba
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Rakott zöldbab darált hússal recept
Rakott zöldbab darált hússal
Csörögefánk recept
Csörögefánk
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal recept
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel  recept
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel
Praktikus

Így spórolj a klímatisztításon szakember nélkül

Egyre többen használják a légkondicionálókat fűtésre is, így nagyon fontos, hogy tisztán tartsuk őket, hogy elkerüljük a különböző betegségeket, amikért a bennük rejlő kórokozók tehetnek.

Most, hogy egyre többen használnak klímát fűtésre érdemes szem előtt tartani néhány igen fontos dolgot. Annak érdekében, hogy otthon vagy az irodában problémamentesen és egészségesen működjön a készülék, tisztításra is szüksége van. A következő 10 tippnek köszönhetően mi is elvégezhetjük a készülék karbantartását, ezzel pedig nem kevés pénzt spórolhatunk az egészségügyi kockázatok kiiktatásáról nem is beszélve.

Többen már fűtésre is használják a légkondicionálókat, ezért érdemes tisztán tartani /Fotó: Shutterstock
Többen már fűtésre is használják a légkondicionálókat, ezért érdemes tisztán tartani /Fotó: Shutterstock

1. A betegség egyik oka

A klímák párás környezete kiváló telephely a kórokozók és baktériumok számára, így mindenképpen fontos, hogy karban tartsuk őket. Egy koszos légkondi okozhat allergiát, influenza jellegű megfázást, rosszabb esetben asztmát.

2. Csökkenő élettartalom

Amennyiben a rendszer eltömődik, akkor az áramfogyasztása jól mérhetően megnövekszik, ráadásul a gép élettartama is csökken. Ha nem tartjuk karban, akár 2-3 évvel előbb is tönkremehet.

3. Rosszabb hatásfok

A portól eltömődött rendszer nem tud megfelelően működni, így a hatásfoka is csökkenhet. A gép erősebben fog dolgozni, ami a klíma csöpögéséhez is vezethet.

4. Elveszhet a garancia

Klímatisztításra nagy nehéz szakembert találni, így érdemes olyan céggel felszereltetni, akik vállalják a karbantartását is. Amennyiben évente egyszer nem tisztíttatjuk ki szakemberrel, akkor akár a garanciát is elveszítheti.

5. Legfontosabb a porszűrő

A beáramló levegőt és koszt a porszűrő szűri át, hogy a lakásba már a tisztán kerüljön. Takarításnál ezt nagyon alaposan át kell törölnünk. Ha kevés rajta a szennyeződés, akkor használjunk nyugodtan porszívót. Viszont nagy por esetén áztassuk be néhány órára.

6. A belső rész

Ha kivettük a porszűrőt, akkor már a belső részekhez is kényelmesen hozzáférünk. Ezeket is alaposan át kell törölnünk, de ne használjunk nedves rongyot. Megoldás lehet a porszívó vagy egy portörlő kendő.

A klímák párás környezete kiváló telephely a kórokozók és baktériumok számára /Fotó: Shutterstock
A klímák párás környezete kiváló telephely a kórokozók és baktériumok számára /Fotó: Shutterstock

7. Speciális tisztító spray

A légkondikhoz kapható külön klímatisztító spray pár ezer forintért. Ez egy alkohol bázisú folyadék, ami kiválóan oldja a koszt és pusztítja el a kórokozókat. A hűtőbordákat, légszűrőt és kondenzvíz tartályt ezzel érdemes megtisztítani.

8. Erről se feledkezzen meg

Nem elegendő csak a benti egységet kitakarítani, hiszen a levegőt a kinti szívja be. Ezt ugyan elegendő évente egyszer elvégezni, de jobban járunk, ha szakemberrel csináltatjuk.

9. Várjunk vele

Tisztítás után ne tegyük vissza azonnal a porszűrőt és a fedelet. Várjuk meg, amíg minden teljesen megszárad, nehogy zárlatot okozzon a víz az elektronikában.

10. Milyen gyakran?

A tisztítása gyorsan kész van és elegendő fél évente megcsinálni. Viszont, ha kisgyermek is él a lakásban, akkor érdemes 2-3 havonta elvégezni.

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.