A legfontosabb a megfelelő cserép kiválasztása. Legtöbbször elég csak a régit friss földre cserélni, ilyenkor a korábbi edényt tisztítás után újra felhasználhatjuk. Ha viszont a növény már kinőtte a cserepet, érdemes egy-két mérettel nagyobba átültetni. Ügyeljünk, hogy ne legyen túl nagy az új edény, mert ilyenkor a gyökérnövekedésre koncentrál majd, ez pedig lelassíthatja a növekedést.
Ha a szobanövényt a nyári időszakban a bejárat elé vagy az ablakpárkányra szeretnénk tenni, érdemes műanyag kaspóba ültetni, mivel így nem melegszik túl a gyökérzet. A kaktuszokat és a pozsgás növényeket pedig kerámiacserépbe ültessük, mivel ennek porózus a szerkezete, ami segít a gyökérrothadás megelőzésében.
Bármelyik cserepet választjuk, fontos, hogy még az ültetés előtt gondoskodjunk a vízelvezető lyukakról a cserép vagy láda alján, mivel a pangó víztől a gyökerek könnyen rothadásnak indulhatnak. Így ha véletlenül túl sok vizet adtunk a növénynek, a felesleges öntözővíz könnyen távozhat.
A sikeres ültetés kulcsa a minőségi talajkeverék. Szobanövényeknek általános virágföldet vagy kifejezetten balkonnövények számára összeállított földkeveréket vásároljunk. A hajtások, levelek növekedéséhez többek között nitrogénre, míg a gyökér fejlődéséhez és a virágképződéshez foszforra van szüksége, ezért a földhöz keverhetünk kevés tyúktrágyát is.
Az első hónapban ne tápoldatozzuk, mivel a friss talaj egy jó ideig bőséges tápanyagellátást biztosít a számára. Ezután hetente biztosítsuk az utánpótlást. Ha szeretnénk majd teleltetni, akkor augusztusig szükséges tápoldatozni, a nem teleltetett növényeket viszont célszerű a fagyokig táplálni.
(Forrás: Ripost)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.