Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Egyszerű rakott kel recept
Egyszerű rakott kel
Hagyományos resztelt csirkemáj recept
Hagyományos resztelt csirkemáj
Legényfogó leves recept
Legényfogó leves
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Mákos guba  recept
Mákos guba
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Rakott karfiol (a klasszikus recept) recept
Rakott karfiol (a klasszikus recept)
Paprikás csirke recept
Paprikás csirke
Csörögefánk recept
Csörögefánk
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Kapros tökfőzelék virslivel recept
Kapros tökfőzelék virslivel
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Egyszerű pizzatészta recept
Egyszerű pizzatészta
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel  recept
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel
Joghurtos kanalas fánk recept
Joghurtos kanalas fánk
Rakott zöldbab darált hússal recept
Rakott zöldbab darált hússal
Profiterol alaprecept recept
Profiterol alaprecept
Praktikus

5+1 hiba, amivel elszúrják a jeges kávét

Jeges kávé és hosszú kávé
A jeges kávé igazi nyári csemege: frissítő, élénkítő ital, ami egyben finom desszert is lehet. Otthon is elkészíthetjük, de ahhoz, hogy igazán jó minőségű legyen a végeredmény, több dologra is figyelni kell. Összegyűjtöttük, hogy melyek a leggyakoribb hibák az elkészítésénél.

1. Gyenge kávét főzünk

Talán az egyik leggyakoribb hiba a jeges kávé otthoni készítésénél. Mivel sok jégre van szükség az ital lehűtéséhez, az felvizezheti a kávét, így extra erős kávé kell ellensúlyozni a jeget. Baristák azt javasolják, hogy mindig dupla kávé legyen az alap, hiszen az olvadó jég gyengíti a kávé ízét. Minden pohár jeges kávéhoz számoljunk négy teáskanál őrölt kávét. Miután elkészítettük az italt, tároljuk egy üvegedényben a hűtőben.

2. Klasszikus jégkockát használunk

Az egyik legjobb módja, hogy ne hígítsuk fel a kávét vízzel, ha a jégkockát is kávéból készítjük. A jeges kávé mellett ezeket a jeges kávékockákat felhasználhatjuk például koktélokhoz is. Ha legközelebb marad a főzött kávéból, fagyasszuk le ahelyett, hogy kiöntenénk.

A jeges kávé igazi nyári csemege: frissítő, élénkítő ital, ami egyben finom desszert is lehet, sajnos könnyű elszúrni is/ Fotó: Shutterstock
A jeges kávé igazi nyári csemege: frissítő, élénkítő ital, ami egyben finom desszert is lehet, sajnos könnyű elszúrni is/ Fotó: Shutterstock

3. Kristálycukorral édesítünk

Persze a legjobb, ha nem teszünk bele édesítőt, de ha mégis, soha ne kristálycukorral szórjuk meg, hiszen a túl hideg kávéban nem oldódnak fel a kristályok. A tökéletes jeges kávéhoz használjunk szirupot (vagy a kávét még melegen édesítsük meg).

4. "Rossz" vizet használunk

Amikor jeges kávét készítünk inkább a kávéra koncentrálunk, nem a vízre. Mivel azonban a kávé többnyire vízből áll, logikus, hogy a "nem jó ízű víz" (lehet túl vasas, fertőtlenítőszeres stb.) megváltoztatja a kávé ízét. Ezért fontos, hogy szűrt vizet használjunk kávéfőzéshez.

5. Régi a kávé

A jeges kávé nyáron tényleg egy igazán frissítő csemege, ezért kár elrontani az ízét. Márpedig a nem friss kávéból készített ital keserű lehet, némi kellemetlen mellékízzel. A kávét, legyen szemes vagy őrölt, tároljuk légmentesen zárható edényben, és a vásárlást követő két héten belül fogyasszuk el. Utána ugyanis egyre gyorsabban veszít a zamatából.

Hogy igazán jó minőségű legyen a végeredmény, több dologra is figyelni kell/ Fotó: Shutterstock
Hogy igazán jó minőségű legyen a végeredmény, több dologra is figyelni kell/ Fotó: Shutterstock

+1 Túl unalmas a jeges kávénk

Ne igyunk unalmas kávét! Számos módja van, hogy a jeges kávét feldobjuk, legyünk kreatívak! Mandula- vagy kesudió tej hozzáadásával édes, diós ízt adhatunk az italunknak, a kókusztej pedig selymessé tesz a kávét. A fahéj és a szerecsendió melegséget ad a kávénak, a levendula, a bazsalikom és a menta pedig frissítő hatású. Kombinálhatjuk a jeges kávét más nyári itallal, esetleg kókuszvízzel is.

Végül egy jó tanács: nem számít, mennyire tökéletes jeges kávét készítünk, a reggelit nem pótolhatjuk vele ugyanis egyszerűen nem ad elegendő energiát a délelőtthöz. Ha nem érezzük éhesnek magunkat, de vágyunk a kávé ízére, adjunk a jeges kávéhoz zabpelyhet, chia magot, esetleg gyümölcsöket, fűszerezzük fahéjjal, vaníliával és készítsünk turmixot.

Olvass még többet:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.