Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Káposztás tészta egyszerűen
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Hagymás rostélyos
Kínai szezámmagos csirke
Csupacsokis brownie
Kijevi csirkemell rizibizivel
Finomfőzelék
Klasszikus stíriai metélt
Dubarry-csirkemell
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Tojásos nokedli fejes salátával
Mákos guba
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Zsemlegombóc
Farsangi szalagos fánk
Epres blondie
Körömpörkölt csülökkel
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Praktikus

Így használd helyesen a ventilátort, ha klíma híján ezzel hűtesz otthon

Közeleg a nyár, és bár az utóbbi napok időjárása nem ezt bizonyította, igazán forró lesz az idén az évszak. Akinek van otthon klímája, könnyedén lehűtheti magát, a többieknek pedig nem árt időben felkészülni. Egy ventilátor életmentő lehet, ha okosan használod. Eláruljuk, mikre kell odafigyelni.

Nyáron egy klimatizált helyiségért bármit megadnánk. Persze nem mindenki olyan szerencsés, hogy ezzel az eszközzel tudja lehűteni az otthonát. Nekik hasznos lehet egy ventilátor, amihez adunk néhány tippet, hogy a lehető legkönnyebben vészeljék át a kánikulát.

A földre helyezett, felfelé döntött ventilátor hűti a leghatékonyabban a szobát, de arra figyeljünk, hogy ne irányítsuk hosszú ideig magunkra /Fotó: Shutterstock
A földre helyezett, felfelé döntött ventilátor hűti a leghatékonyabban a szobát, de arra figyeljünk, hogy ne irányítsuk hosszú ideig magunkra /Fotó: Shutterstock

Fontoljuk meg, hova fogjuk tenni

Nem mindegy, milyen fajta ventilátort használunk akkor, ha egy egész szobát, vagy ha csak egy kisebb részét szeretnénk hűteni. Utóbbi esetben érdemesebb lehet kisebb, asztali ventilátort választani, ezt könnyebb elhelyezni, és a pénztárcánkat sem terheli meg.

Ha az otthoni munkaállomásunknál szeretnénk elhelyezni egy ventilátort, akkor válasszunk zajmentes üzemmódba is állítható fajtát, hogy ne zavarjon a feladatok elvégzésében.

A biztonság az első

Ha álló ventilátort veszünk, és a családban kisgyermek vagy háziállat is van, az ő megóvásuk érdekében válasszunk toronyventilátort. Ennél a típusnál ugyanis a kialakításkor ügyeltek arra, hogy ne lehessen benyúlni a forgólapátokhoz.

A balesetek elkerülése érdekében figyeljünk, hogy ne akasszunk semmit a ventilátorra, és semmiképpen se szárítsuk a ruhákat az eszközön – figyelmeztet a Metropol cikkében.

Az asztali ventilátor jó választás, ha csak kis területen szeretnénk hűteni /Fotó: Shutterstock
Az asztali ventilátor jó választás, ha csak kis területen szeretnénk hűteni /Fotó: Shutterstock

Sötétítés, csukott ablakok

A nyári melegben is fontos a szellőztetés, de ne akkora időzítsük, amikor a ventilátort üzemeltetjük. Az ugyanis csak a kintről beáramló meleg levegőt fogja keringtetni a lakásban. Az otthonunk hűtésére az is jó módszer, ha kora reggel besötétítünk, így a nap sugarai az üvegen keresztül nem melegítik úgy fel a helyiségeket.

Felfelé fújjon

Bármennyire is melegünk van, figyeljünk arra, hogy a ventilátort ne irányítsuk hosszú ideig magunkra. Különösen óvjuk a mellkasunkat és az arcunkat, mert a hideg levegő könnyen gyulladást idézhet elő.

A leghatékonyabban úgy hűthetjük le a helyiséget, ha a ventilátort a lehető legalacsonyabbra állítjuk, és a tetejét megdöntjük úgy, hogy felfelé fújjon.

Ha nem tudod, melyik ventilátort válaszd, olvasd el egy korábbi cikkünkben, milyen szempontokat kell figyelembe venni a vásárláskor.

Borítókép: Shutterstock

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.