Rendszeres használat mellett még a minőségi vágószerszám éle is elkopik, ez pedig nemcsak bosszantó, hanem balesetveszélyes is. Drága - és sok estben a pengét roncsoló - késélező helyett használj kerámiabögrét a művelethez! Fordítsd lefelé a konyhapulton, tartsd stabilan az egyik kezével, fektesd rá a kés lapját, majd 45 fokos szögben húzd végig a bögre peremén, a nyelétől a hegyéig. Ismételd meg néhányszor a mozdulatot, aztán fordítsd meg, hogy a másik oldalát is megélezhesd.
Ezek az apró kellékek hajlamosak elveszni a szekrény mélyén. Nos, az egyszerű, kör alakú kekszeket szűk szájú pohárral vagy befőttesüveggel is kiszaggathatod. Használat előtt ugyanúgy mártsd lisztbe a szájukat, így nem ragad rájuk a tészta.
A nagymamánk biztosan jót kacagna ezen az eszközön, de a kezdő háziasszonyok számára hasznos segítség lehet. Ennek híján használj szűrőkanalat: tartsd egy tál fölé, és üsd bele a tojást. A sárgája a kanálban marad, a fehérje pedig az apró lyukakon át a tálba folyik. A másik megoldás, ha egy fél literes, műanyag üdítős üveget összepréselünk, és óvatosan a tálba felütött egész tojások fölé tartva, a sárgájákat óvatosan kiszippantjuk a fehérjetengerből.Ebben a videóban ezt a módszert alkalmazzuk a bécsi túrós palacsinta elkészítésekor - működik!
Több megoldás közül is választhatsz. Az egyik módszerhez egy műanyag tölcsérre lesz szükséged: fordítsd fejjel lefelé, aztán tedd a csövére a cseresznyét vagy a meggyet és nyomja le! A másikhoz egy szélesebb szívószál és egy üres borosüveg kell: ültesd a gyümölcsöt az üveg szájára, a szárával felfelé. Ezt tépd le, majd egy határozott mozdulattal szúrd a helyére a szívószálat! A mag az üvegbe pottyan, ahonnan könnyen eltávolítható.
Elsőre sokkolóan hangzik, de ha belegeondolsz, teljesen logikus: ha nincs klopfolód, megteszi egy tiszta, és műanyag tasakba burkolt kalapács is. Olcsó és tökéletes alternatíva lehet ugyanakkor egy tiszta konyharuhába, vagy a kaplapácsos példához hasonlóan műanyag tasakba csomagolt konzerv, amely kellően súlyos ahhoz, hogy megpuhítsa és kilapítsa a hús vastagabb rostjait.
Az utóbbi évek legnagyobb slágere ez az ügyes kis eszköz, amivel hajszálvékony és hosszú csíkokra vághatsz különféle zöldségeket a salátához (lásd a lenti videót) vagy például a nagyon népszerű cukkinispagettihez. Hátránya, hogy nem túl olcsó, ráadásul másra nem igazán használható. Egyszerűbb megoldás a zöldséghámozó, ezzel körbehámozva hasonlóan vékony szeleteket gyárthatsz!
Bár ez egy kicsit több fizikai munkát és izomerőt igényel, de a tojáshabot akár két villa segítségével is felverheted. Válassz ki két egyforma nagyságú és szárú villát, és fordítsd szembe a kettőt, így a fejük együtt a habverő alakjához hasonlít. Gumizd össze a szárukat, és már használhatod is a diy-eszközt. Ezzel a módszerrel több levegő kerül a tojásfehérjébe, így az még levegősebb lesz!
A más néven pitesúlynak is hívott eszközre nincs túl gyakran szüksége, hacsak nem ipari mennyiségben gyártja a sütiket. Ha igen, akkor talán megéri a kerámiaváltozatára beruházni, de mivel az ára igencsak borsos, azt javasoljuk, próbálja ki helyette az egyszerű száraz babot vagy estleg a nyers rizst. Bár sütés után ezeket megenni már nem lehet, de az úngyevezett vaksütéshez még bármikor újra felhasználhatja. A lényeg, hogy a pitetészta és a pitesúly közé kerüljön még egy réteg sütőpapír!
Nem túl környezetbarát megoldás, de ha épp sürgősen szükséged lenne rá, egyszerűen töltsd a krémet vagy a habot egy tiszta nejlonzacskóba, és nyomkodd annak egyik sarka felé, majd ezt ollóval vágd le. Vigyázz, ne legyen se túl nagy, se túl kicsi a lyuk! Szorítsd össze a zacskó száját a krém fölött, és már használhatod is!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.