Csupacsokis brownie
Tojásos nokedli fejes salátával
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Kapros tökfőzelék virslivel
Babgulyás
Hagymás rostélyos
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Klasszikus stíriai metélt
Zsemlegombóc
Dödölle - az eredeti recept
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Kijevi csirkemell rizibizivel
Mákos guba
A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
Farsangi szalagos fánk
Tárkonyos csirkeraguleves
Klasszikus grízgaluska leves
Dubarry-csirkemell
A konyhai textíliára elsősorban praktikus eszközként tekintünk, amit kéztörlésre, a kezünk megóvására a forró edényektől, esetleg a konyha tisztán tartására vagy ezekhez hasonló célokra használunk. Pedig a sokféle színben és mintázatban elérhető konyharuha ennél sokkal több lehetőséget rejt magában.

Egy kis kreativitással egyszerű eszközökkel is szuper ötleteket valósíthatunk meg. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a konyharuha felhasználásának alábbi tíz, fantáziadús felhasználási módja. Mutatjuk, mi mindent hozhatsz ki ebből a praktikus konyhai textíliából. 

A színes és mintás konyharuhákat kreatív módokon is felhasználhatjuk
FOTÓ: SHUTTERSTOCK

1. Ajándékokat csomagolhatunk bele

A közelgő ünnepre készülvén biztosan sokaknak eszébe jutott már, miket is kell majd beszerezni karácsonyig. A csomagolópapírt már le is húzhatjuk a listáról, ugyanis sokkal ötletesebb megoldás konyharuhába csomagolva átadni az ajándékot. Nemcsak szebb és környezetkímélőbb, de olyan, mintha két ajándékot adnánk át egyszerre. 

2. Megvéd a törékeny eszközeinket 

Utazáskor, költözéskor nagyon jól jön a könnyű és puha anyagú konyharuha. A törékeny eszközöket bebugyolálhatjuk, ezzel védelmet biztosítva számukra, anélkül, hogy plusz súlyt kellene cipelnünk. 

3. Száríthatunk rajta fűszereket, gyógynövényeket

A frissen szedett gyógynövényeket, illetve a friss fűszereket egy tiszta konyharuhára téve könnyen kiszáríthatjuk. A textília ugyanis magába szívja a felesleges nedvességet, így hosszan eltartható fűszereket és gyógynövényeket kapunk. 

A kenyeret és más pékárut is becsomagolhatjuk egy tiszta konyharuhába
FOTÓ: SHUTTERSTOCK

4. Kibélelhetjük vele a kenyereskosarat

Sokkal esztétikusabb módja a kenyér tárolásának, ha papírszalvéta helyett konyharuhával béleljük ki a tartókosárkát. Ráadásul így sokkal később szárad ki a kenyér, és jobban is néz ki a pulton vagy konyhaasztalon. 

5. Segít a befőttek nyitásában

A nehezen nyíló befőttek hamar megadják magukat egy konyharuhát használunk segítségül. A textília ugyanis biztosítja a stabil fogást, így már nem fog csúszkálni a kezünk, a kifejtett erő nem vész el, és pillanatok alatt felpattinthatjuk az üveg tetejét. 

6. Használhatjuk egy huzatos ablakban

Ha az ablak vagy ajtó szigetelése már nem az igazi, egy konyharuha segíthet benntartani a meleget, és kint a hideget. Tekerjük fel szorosan, és helyezzük az ajtónyíláshoz vagy az ablakpárkányba, ahol beáramlik a hideg levegő.

7. A konyharuha stabilizálja a vágódeszkát

Noha manapság sok olyan vágódeszkát kapni, aminél a gyártó gondoskodott a stabilitásról, a legtöbb fa vágódeszka ide-oda csúszik a pulton. Hogy elkerüljük az ebből adódó kellemetlenségeket, sőt, akár balesetet, egy konyharuhát tehetünk az eszköz alá, ami tökéletes stabilitást biztosít. 

Egy fa vágódeszka alá téve a konyharuha stabilitást biztosít 
FOTÓ: SHUTTERSTOCK

8. Helyettesítheti a szűrőt 

A saláta mosására általában egy szűrőt használunk, de ha nem áll rendelkezésre, egy tiszta konyharuha is elláthatja a feladatát. A nedvesség a textilen keresztül lecsöpög, csakúgy, mint amikor házi sajt készítésekor egy tiszta konyhai textília segít a felesleges folyadék eltávolításában. 

9. Textilzsákként újjászülethet

Ha már elhasználódott a konyharuhánk, egy kis kézügyességgel szuper textilzsákot varrhatunk belőle, ami jól jön a bevásárláskor. Tehetünk bele zöldségeket, gyümölcsöket vagy pékárut, így nem kell a boltban kapható zsákért fizetnünk. 

10. Dekoráció is lehet belőle

Igazán kreatív ötlet egy hosszabb konyharuhát használni például a függöny összekötésére, ha színe és mintája illik a helyiségbe. Hajtsuk félbe a konyharuhát, fogjuk össze vele a függönyt, és kössünk csomót vagy masnit rá. 

(Forrás)

(Kiemelt kép forrása: Shutterstock)

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.