A legegyszerűbb, akkor takarítani a hűtőszekrényt, amikor nincs annyira tele, így időt és energiát is spórolhatunk. Vegyünk ki mindent a hűtőből, a gyorsan romló ételeket helyezzük hűtőtáskába. A rendszerező és tároló elemeket pedig alaposan mossuk el a mosogatóban.
A hűtőtakarítást végezhetjük mosogatószeres vízzel, de a legjobb, ha természetes anyagokat használunk, ilyen az ecetes víz vagy a citromos víz, amiket egyszerűen adagolhatunk egy szórófejes flakon segítségével. A makacsabb szennyeződéseket pedig könnyen eltávolíthatjuk, ha szórunk rájuk egy kis szódabikarbónát.
Szükségünk lesz még egy nedves rongyra vagy szivacsra a tisztítószer eloszlatásához és letörléséhez valamint egy száraz rongyra vagy papírtörlőre a felületek alapos szárazra törléséhez. Nagyon fontos, hogy mindig tiszta rongyokat vagy szivacsot használjunk. Ha egy fertőtlenítetlen, agyonhasznált szivaccsal töröljük ki a hűtőt, csak még több baktérium kerül bele.
Az élelmiszereket érdemes rendszerezve visszahelyezni a hűtőbe így átláthatóbb lesz, és a tisztaságot is könnyebb megőrizni. Rendszerezhetünk típus szerint, romlandósság szerint, vagy az étkezések típusa szerint is. A gyümölcsök és a zöldségek alá érdemes papírtörlőt helyezni, így hosszabb ideig megőrzik a frissességüket és a hűtő is tovább tiszta marad.
Hiába csillogóan tiszta a hűtőszekrény, az ételek összekeveredett illata könnyen orrfacsaró bűzzé változhat a zárt térben. Hogy ezt megelőzzük többféle természetes csodaszert is bevethetünk. Az egyik a szódabikarbóna, ami egy kis tálkába helyezve magába szívja a szagokat, és ugyanezt teszi a citrom is, rakhatunk a tálkába citromdarabkákat, vagy citromlével átitatott vattapamacsot is. Ha egy kis sót is adunk hozzá, még inkább növeljük a szagtalanító hatást.
Van néhány szabály, amiket kiemelten fontos betartani. Az első a hűtőtakarítás gyakorisága, a szakemberek szerint négyhetente szükséges nagytakarítást tartani a hűtőben, ha nem ömlik ki benne semmi. Ha valami kiömlött vagy megromlott, azt azonnal el kell távolítani, ahogy észrevettük, mert remek táptalaj a baktériumok szaporodásához. Végül pedig arra is oda kell figyelni, hogy bármilyen makacs szennyeződés is került a hűtőnkbe, ne használjunk agresszív, kémiai úton előállított tisztítószereket, mert azok maradványai később az ételeken keresztül a szervezetünkbe juthatnak. Maradjunk inkább a feljebb felsorolt természetes szereknél.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.