"A húslevest "habozni", "zsírozni" kell, de ez nem mindig elég" - kezdte az órát Széll Tamás séf-tanár úr a kristálytiszta húsleves titkait firtató interjúban, a Petőfi Rádión.
Mert mitől is lesz habos a húsleves?
"Az történik ilyenkor, hogy forrdogál a húsleves, és benne lévő húsból a kollagén kifő, és tuljadonképpen belekapaszkodik a lé tetején megülő zsiradékba, majd magába építi. Ebből egyfajta emulzió jön létre, amitől bizony zavaros lesz a húsleves" - árulta el Széll, ám rögtön elő is állt a tuti megoldással.
"Ennek a folyamatnak már az elején gátat vethetünk úgy, hogy mielőtt bármilyen húsból elkezdenénk levest főzni, előbb egy nagy lábasban forraljunk vizet, és amikor már lobog, tegyük bele a húst - vagy a húsos csontot -, és főzzük benne pár percig. Ezzel gyakorlatilag leforrázzuk a húst, és a felületén lévő fehérjeréteget, ami a zavarosodást okozza, kicsapjuk belőle."
Ha ez megvan, langyos vízben öblítsük le, és indulhat a húsleves-főzés a szokásos forgatókönyv alapján: hideg vízben feltesszük a húst lassú lángon főni, beletesszük a zöldségeket, és azt a kevés habot, ami eközben még kiülne a tetejére, folyamatosan lekanalazzuk róla.
És a legfontosabb: nem kell megijedni, hogy emiatt levesünknek esetleg kevésbé lesz intenzív az íze, hiszen maga a főzési idő, a zölség és a hús minősége adja majd meg az étel zamatát.
Ha most azonnal kipróbálnád a frissen szerzett tudásodat, itt találsz további tippeket a jó húsleveshez, és isteni húsleves recepteket is!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.