A fogyókúra lényege nem az, hogy az ember egyik napról a másikra hirtelen semmit nem eszik, mert ennek a következménye mindig az, hogy a leadott kilók később kamatostul jönnek vissza. Inkább vezessük be a napi ötszöri étkezést – és nagyon ügyeljünk a mennyiségre!
Ha korgó gyomorral indulunk el beszerezni az ennivalót, előfordul, hogy többet vásárolunk a kelleténél, és olyan finomságok is a kosarunkba kerülnek, amik nem férnek bele a diétánkba.
Soha ne együnk kutyafuttában! Szépen terítsünk meg, gusztusosan rendezzük el az ételt a tányéron, együnk lassan, és minden falatot alaposan rágjunk meg. Így elkerülhetjük, hogy túlegyük magunkat, a jóllakottságérzet ugyanis csak egy bizonyos idő elteltével jelentkezik.
Eddig nem sportoltunk? Nem kell rögtön maratont futnunk – kezdjük azzal, hogy például gyalog megyünk fel a lift helyett, vagy egy buszmegállóval hamarabb szállunk le a járműről. Kezdjünk el úszni járni, vagy tegyünk hosszabb sétákat a lakóhelyünk környékén.
Gyakran nassolunk? Akkor kezdjük el tudatosan figyelni, hogy mikor nyúlunk a csoki vagy a chips után! Este annyira kimerültek vagyunk, hogy csak a csoki jelenthet vigaszt? Inkább üljönk bele egy kád illatos vízbe, és relaxáljunk! Az állandó stressz miatt nyúlunk folyton a ropi után? Inkább végezzünk légzőgyakorlatokat, vagy még jobb, ha mozgással vezetjük le a feszültséget!
Az ember, ha nem figyel rá tudatosan, hajlamos jóval kevesebbet inni a kelleténél, pedig a napi 1,5-2 liternyi folyadék bevitele – víz, gyógytea és friss, nem cukrozott gyümölcslevek formájában – nagyon fontos. A munkahelyünkön mindig legyen a kezünk ügyében egy palack víz!
A friss zöldségek és gyümölcsök vitamindúsak és ásványi anyagokban gazdagok. Uzsonnára vagy tízóraira bármelyik idénygyümölcs remek választás, és a szendvicsek, húsételek mellé is mindig együnk valamilyen friss zöldséget vagy vegyes salátát!
Általában nem ajánlják, hogy a fogyókúrázó mindennap mérlegre álljon, hiszen a kilók nem egyik napról a másikra ugranak le az emberről. A legcélravezetőbb az, ha hetente egyszer és mindig reggel mérjük meg magunkat! Az is fontos, hogy ne csak a súlyunkat figyeljük, hanem az elvesztett centiket is.
Ne akarjunk egyik napról a másikra „lefogyni”! A szakértők szerint heti 0,5-1 kg súlyvesztés az ideális, de ez persze attól is függ, ki mekkora súlyfelesleggel rendelkezik!
Ne féljünk segítséget kérni! Az orvosok, dietetikusok támogatni tudnak abban, hogy egészséges módon és tartósan szabaduljunk meg a súlyfeleslegétől, és azt is megmondják, mennyit kell pontosan leadnunk.
A só még mindig a legnépszerűbb ízesítő, pedig jó tudni, hogy a túlzásba vitt fogyasztása ártalmas lehet! Épp ezért amikor csak lehet, használjunk inkább friss vagy szárított zöld fűszereket és borsot!
Unalmunkban csipegetünk? Úgy kerülhetjük el a dolgot, hogy valami új elfoglaltságokat keresünk magunknak. Ez ugyanúgy lehet a gyöngyfűzés, a hastánc vagy a blogírás, mint egy új könyv elolvasása vagy a falmászás, a lényeg, hogy ne a tévézést válasszuk!
Sokszor megpróbáltunk életmódot váltani, de egy idő után mindig a kifogások győztek? Kérjük meg a legjobb barátnőnket vagy a párunkat, hogy a kritikus pillanatokban támogassanak minket! A legjobb, ha közösen vágunk bele az életmódváltásba.
A fogyókúra kezdetekor készíttessünk magunkról egy teljes alakos fotót, és tűzzük ki azt a hűtőre. Kéthetente-havonta mindig készüljön egy újabb kép, amit tegyünk az addigiak mellé. A jól látható eredmény inspirálni fog minket!
Minden súlyvesztéskor vannak holtpontok, amikor a mérleg nyelve jó ideig egy helyben áll. A lényeg, hogy ilyenkor se adjuk fel, és ne vigasztalódjunk magát kalóriadús falatokkal, hanem kövessük továbbra is az új életmódot! Egy idő után újra elindul a súlyvesztés, az eredmény pedig kárpótolni fog a kis „szünetért”...
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.