Nagyon fontos, hogy akkor is találj szép részeket a testeden, ha túlsúlyos vagy. Egy kicsit talán vastag a combod, de lehet, hogy közben formás a karod? Esetleg hastájékon van rajtad egy kis felesleg, a lábaid viszont karcsúak? Keresd meg magadban a szépet, hangsúlyozd ki azt, ami pedig nem tetszik, azt kezdd el megváltoztatni!
Ha nem hosszú távon változtatsz az életmódodon, a felesleges kilók a diéta befejezése után kamatostul jönnek vissza. Ne ijedj meg, nem kell rögtön szakértővé válnod: az apró lépések előbb-utóbb összeadódnak, és szembetűnő változást hoznak!
A táplálkozási szakértők szerint is az a célravezető, ha részcélokat tűzöl ki magad elé. Ha például 15 kg-tól szeretnél megszabadulni, ne akard már az első hónap végén elérni az áhított testsúlyt! Az csak jojóeffektushoz vezetne, ráadásul súlyos egészségkárosodást is okozhatna… Ha sikerül heti 0,5-1 kg-tól megszabadulnod, az már nagyon jó eredménynek számít!
A diéta alatt bizony elkél a bátorítás és a segítség. Ha a legjobb barátnőd szintén fogyni szeretne, támogassátok, lelkesítsétek egymást, és járjatok el együtt mozogni!
Ha úgy érzed, és a tested is azt jelzi, hogy szükség van a változtatásra, ne mondd azt, hogy „holnaptól”, „hétfőtől”, „jövő hónap elsejétől”! Már aznap felhívhatod az orvosod, hogy időpontot kérj tőle egy teljes körű kivizsgálásra, eltüntetheted a kamrából a chipseket, a csokit, a csokis kekszet, és tehetsz egy jó nagy sétát a környéken.
Mindenkinél eljön az a bizonyos holtpont, amikor minden erőfeszítés dacára a mérleg nyelve csak nem akar arrébb kúszni. Ilyenkor ne keseredj el, és ne kezdj el „bűnözni”, hanem folytasd a fogyókúrát! Néhány hét múlva valószínűleg ismét megindul a fogyás. Ha mégsem így történne, keresd fel az orvosod vagy a dietetikusod, ők majd segítenek továbblépni.
Minden egyes falatot írj bele, azt is, amit csak úgy „útközben”, például vacsorakészítés közben kaptál be! Emellett jegyezd fel a napi sporttevékenységed és hetente egyszer a testsúlyod is.
A mozgásszegény életmód? A túl sok zsíros, cukros falat, esetleg a túlzott szénhidrátbevitel vagy a rengeteg nassolnivaló? A táplálkozási naplóból néhány nap alatt minden bizonnyal kiderül, hol lehet a hiba!
Persze, nem kell rögtön hosszú kilométereket lefutnod, vagy 1,5 órás aerobikedzéseket végigcsinálnod! Már csak azért sem, mert a szervezted még nincs hozzászokva a nagy megterheléshez... Kezdetben megteszi a tempós gyaloglás, úszás vagy például a tollaslabda is! A lényeg, hogy tartsd szem előtt a fokozatosság elvét.
Az egészségtelen nassolnivalókat (keksz, chips, gumicukor, cukorka) cserélje egészségesebbekre, de azok mennyiségére is figyeljen oda!
- Ha édességre vágyik, a csokis keksz helyett ropogtasson el néhány szem almachipst! Válassza a fahéjas ízesítésűt, és mártogassa natúr joghurtba.
- Ha sósra vágyik, keverjen össze 2 ek túrót különböző zöld fűszerekkel és némi borssal, majd kenjen meg vele 2-3 db korpás kekszet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.