Egy friss tanulmány szerint a maszkviselés a leghatékonyabb módja az influenzától, a megfázástól, vagy a koronavírustól való védekezésnek, de csak abban az esetben, ha használat után kidobjuk, vagy kimossuk őket. Ráadásul a maszk mosásának hőfoka is döntő fontosságú a fertőtlenítés biztosítása érdekében.
„Mind az orvosi maszkokat, mind a szövetmaszkokat a használatuk után szennyezettnek kell tekintenünk”- mondja a kutatást vezető Raina MacIntyre professzor. „Az egyszer használatos orvosi maszkokkal ellentétben a textil maszkokat újra felhasználhatjuk. Bár könnyű megoldás lehet egymás után több napig használni, vagy kézzel kimosni őket, kutatásaink szerint ezek növelik a szennyeződés kockázatát.”
A tanulmányból az is kiderül, hogy ha a maszkokat kézzel mossuk ki, az megduplázza a fertőzés esélyét a gépi mosáshoz képest. Nem véletlen, hogy a WHO is azt javasolja, hogy a maszkokat minimum 60 fokon mossuk ki mosószerrel. Iyen magas hőfokon a kézi mosás nem lehetséges.
A kutatásból tehát egyértelműen kiderül, hogy a szövetmaszkok tökéletesen hatékonyak - de használat után minden esetben ki kell őket mosnunk a megfelelő módon, különben veszítenek a hatékonyságukból.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.