Karan Rajan sebész, influenszer és bestselleríró szerint nem kell nagy erőfeszítés ahhoz, hogy megőrizzük az egészségünket. Már az is sokat segít, ha időnként feltesszük magunknak az alábbi kérdéseket, és a válaszoknak megfelelően változtatunk valamennyit az életmódunkon.
Gyakran halljuk, hogy napi 10 ezer lépést kell megtennünk az egészségünk érdekében. Azonban már az is jelentős változást hozhat, ha a napi átlagos lépésszámunkat 1000-ről 2000-re növeljük, hiszen ez is csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát. A British Journal of Sports Medicine folyóiratban megjelent tanulmány kimutatta, hogy mindössze napi négy perc intenzív mozgás – például lendületes lépcsőzés vagy egy nagyobb bevásárlás – akár felére csökkentheti az imént említett betegségek kockázatát középkorú és idősebb nőknél. Ez azt jelenti, hogy néhány apró változtatással is sokat tehetünk azért, hogy javuljon az egészségünk – írja a Brigitte.
Az egészséges bélrendszer fontos szerepet játszik az immunrendszer, az anyagcsere és a mentális jólét fenntartásában. Ha tudatosan figyelünk az étrendre, azzal jelentős változást érhetünk el. Ehhez érdemes tudni, hogy a bélbaktériumok különösen kedvelik a prebiotikumokat, amelyeket a legkönnyebben friss zöldségek, gyümölcsök, hüvelyesek és teljes kiőrlésű gabonát tartalmazó ételek fogyasztásával tudunk biztosítani a szervezetünk számára.
A probiotikumok szintén nagyon hasznosak: élő mikroorganizmusokat tartalmaznak, amelyek támogatják a bélflórát. Probiotikumokat tartalmaz például a kefir, a kombucha vagy a savanyú káposzta.
Emellett azt is fontos tudni, hogy a beleink egyáltalán nem szeretik az antibiotikumot, a cukrot, az alkoholt, a magasan feldolgozott élelmiszereket és az édesítőszereket.
Évente kettő-négy megfázás normálisnak számít a felnőtteknél.
Az immunrendszer megfelelő működéséhez elegendő alvásra van szükség, mivel az alváshiány gyengíti a szervezet védekezőképességét. Az egészséges étrend szintén kulcsfontosságú, hiszen a bélrendszer állapota hatással van az immunrendszerre is. Rajan szerint októbertől márciusig érdemes D-vitamint szedni, de a kúra előtt kérjük ki a házi orvosunk tanácsát. A rendszeres testmozgás és a megfelelő hidratáltság szintén erősítik a szervezetünket.
A krónikus stressz ronthatja az ellenálló képességünket! Éppen ezért próbáljunk ki különféle lazító technikákat, relaxáló gyakorlatokat, amelyek csökkentik a stressz tüneteit, ezáltal a szervezetünk hatékonyabban tud védekezni a betegségek ellen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.