Mert finom…
Karakteres íze ellenére – vagy talán épp azért – változatosan felhasználható, tehát önmagában és szendvicsekhez éppúgy fogyasztható, mint grillezve, a főtt vagy csőben sült tésztákra, lepényre szórva, illetve baconbe tekerve, majd megsütve, no meg, persze, friss salátaágyon tálalva!
Mert egészséges...
Egy időben, jóval az antibiotikumok felfedezése előtt, valódi csodaszerként tartották számon, például a tébécés betegek gyógyítása során is alkalmazták. Bár drágább, mint a magyarok által kedvelt, néha silány minőségű sajtok, érdemes picit többet kiadni rá, a kevesebb több elve alapján! Vagyis inkább egyen picivel kevesebb sajtot, de az, amit elfogyaszt, minőségi termék legyen... A kecskesajtok bizonyítottan kedvező hatást gyakorolnak az egészségre: magas a kalcium-, foszfor- és magnéziumtartalmuk, és háromszor annyi vas van bennük, mint a tehéntejben. A lúgosító étrend követői is bátran ehetik, mivel nem savasítja a szervezetet.
Kecskesajtos-gombás frittata recept >>>
Milyen formában?
Évszázadok óta ez az egyik legkedveltebb tejtermék, és sok helyen még ma is hagyományos formában, azaz kézzel készítik. Lágy és kemény változata egyaránt létezik, de a sajtok mellett számos más terméket, például túrót és joghurtot is gyártanak kecsketejből. Az olajban eltett kecskesajtok több hónapon át is fogyaszthatók maradnak.
1. A kecskesajtok íze eltérő lehet, az enyhétől a kifejezetten erősig változhat. Egy kevés mézzel nyakon öntve is fogyaszthatjuk. 2. Gondoltad volna, hogy a kecsketej alapvetően ugyanolyan finom, mint a tehéntej? Az „ízhibát” az állat nem megfelelő tartási körülményei, a rossz takarmányozás és a helytelen fejés okozza. 3. Kecsketejet a tejcukor-allergiások is ihatnak.
Sütőtökös-kecskesajtos lepény >>>
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.