A testszagot nagymértékben befolyásolja az, hogy mit eszünk és mit iszunk. Ha tudatosan táplálkozunk, elkerülhetjük a kellemetlen illatokat. A life.hu válogatásából megtudhatjuk, hogy mely ételekről jobb, ha lemondunk például randi előtt – hogy ne érjen bennünket kellemetlen meglepetés…
Mi mással is kezdhetnénk a sort, mint a fokhagymával? A fokhagyma egy allicin nevű vegyületet tartalmaz, amely a hagyma szétrágásakor szabadul fel. Az allicin lebomlik, más anyagokká alakul, amelyek a baktériumokkal összekeveredve erős szagot alkotnak. Akkor sincs baj, ha nem tudunk lemondani a fokhagymaevésről: „mértékkel fogyasztva kordában tartható a szag, emellett fehér- vagy almaecettel be lehet kenni a kényes helyeket (például hónalj), ezzel csökkenthetjük a szagokat" – írja a life.hu
Hatása hasonló a fokhagymáéhoz: ha sokat eszünk belőle, az nemcsak a leheletünkön érződik, hanem a testszagunkon is. A hagymaszagot a petrezselyem jól közömbösíti, de az is jó megoldás, ha nyers hagyma helyett főttet fogyasztunk.
A vörös húsban lévő aminosavak miatt olyan anyagok maradnak vissza a belekben, amelyek összekeverednek a bőrben lévő baktériumokkal az izzadás során. A life.hu cikkéből kiderül, hogy még 2006-ban, Csehországban végeztek egy kutatást, amely során izzadságmintákat vettek húsevő és vegetáriánus férfiaktól, majd nőket kértek meg, hogy döntsék el, melyik a legvonzóbb és melyik a legkevésbé vonzó illat számukra. A kutatás eredménye az lett, hogy a vega férfiak illatát sokkal vonzóbbnak találták, mint azokét, akik rendszeresen fogyasztanak vörös húsokat. Tehát a vonzó illat egyik alappillére a kevés vörös hús fogyasztása.
A kéntartalmú zöldségek, mint például a kelbimbó, karfiol, káposzta, karalábé ugyan nagyon egészségesek, mivel segítenek a szervezetnek megszabadulni a méreganyagoktól és a rákkeltő sejtektől, de sok kínos percet okozhatnak fogyasztásuk után. Ha valaki érzékeny, nem kerülheti el a puffadást és kellemetlen gázosodást, így érdemes végiggondolni, hogy mikor fogyasztjuk ezeket az élelmiszereket.
Sokan nem tudják elképzelni a reggelt kávé nélkül, pedig utálják a kellemetlen szájszagot, amit a fogyasztása után tapasztalnak. Ennek oka, hogy a kávé koffeintartalma révén aktiválja a verejtékmirigyeket, és erősen savas is, így kiszárítja a szájat. Ez a baktériumok elszaporodását okozhatja, ami rossz lehelethez vezet.
A rostokban gazdag ételek fogyasztása segíti az egészséges bélműködést, ezért jó, ha étrendünk rendszeresen tartalmaz például brokkolit, babot, lencsét. Ha azonban túl sokat eszünk belőlük, kellemetlen szagúvá tehetik a verejtéket, és ráadásul komoly puffadást is okozhatnak.
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.