Étcsokoládé
Alapvetően kakaómasszából, kakaóvajból és cukorból készül. Legalább 43% a kakaótartalma, de a jó minőségűeké 60–70%, sőt ennél magasabb is lehet. 75%-80% kakaótartalom felett már kevésbé élvezhető az íze, állaga, bár léteznek 95%-os keserű csokoládék is. Az étcsokiról az utóbbi években bebizonyosodott, hogy magas antioxidáns-tartalma miatt kifejezetten egészséges.
Tejcsokoládé
A legelterjedtebb fajtát a svájci Nestlé fivéreknek köszönhetjük, akik 1876-ban készítettek először tejcsokoládé-szeletet. Összetételét tekintve 25%-35% közötti kakaótartalma mellett kakaóvaj, tejpor és cukor van benne.
Fehér csokoládé
Nem igazi csokoládé, mivel nem használnak kakaóport az elkészítéséhez, ellenben 35-40% kakaóvajat, illetve cukrot és tejport igen.
Tortabevonó
Ennek a fajtának magasabb a kakaóvaj-tartalma, amely a kenhetőséget segíti. Létezik belőle ét-, tej- és fehér csokoládés változat is, és bár közvetlenül is fogyasztható, magas zsírtartalma miatt kevésbé élvezetes. Az olcsóbb változatokban kakaóvaj helyett növényi zsírok (pálma- és kókuszolaj) található.
A sütemények készítésekor gyakran olvasztott csokoládét ír elő a recept. A műveletre több módszer is létezik.
1. Serpenyőben
Használj zsiradékot vagy valamilyen folyadékot, hogy ne égjen le a csoki. A vaj mellett a tejszín és a tej is megfelelő.
2. Vízfürdőben
A csokidarabokat tedd hőálló edénybe, ezt pedig egy vízzel teletöltött fazékra úgy, hogy annak pereme éppen megtartsa. Kezdd el forralni a vizet, amelynek gőze lágyan megolvasztja a csokoládét.
3. Mikrohullámú sütőben
Fedő nélkül 360 watton 2-3 percig melegítsd, közben néhányszor keverd meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.