A só és a borsszórók napi használatban vannak, ami azt jelenti, hogy sokan és sokszor használjuk őket. Ez rengeteg kockázatot rejt magában, hiszen kézmosás nélkül is megfoghatjuk őket, így máris rájuk kerültek a kórokozók. Ha ebbe belegondolunk, máris rájövünk, hogy mennyivel gyakrabban kéne tisztítani őket.
A turmixgépet sokan nem tisztítjuk meg elég alaposan, mert a legtöbben elfeledkezünk a tömítések tisztántartásáról, amikre így könnyen baktériumok és vírusok telepedhetnek. A leggyakoribb a szalmonella és a különböző gombák. A leghatékonyabban úgy tisztíthatjuk a turmixgépünket, ha teljesen szétszedjük és a tömítéseket ecetes langyos vízbe áztatjuk.
Gondoljunk csak bele, milyen sok fogantyú van a konyhánkban és a környékén. A hűtőn, a sütőn, a szekrényeken, a mosogatógépen… Szinte megszámolni sem tudjuk, hányszor fogjuk meg ezeket naponta. Természetes mozdulatok, ahogy kiveszünk valamit a konyhaszekrényből, berakunk a hűtőbe, stb. Közben pedig egyáltalán nem biztos, hogy tiszta a kezünk, ki tudja, mit fogtunk meg előtte - mondjuk a nyers húst, esetleg a szemetest, vagy megsimogattuk a kutyát. Érdemes tehát ezeket a felületeket naponta áttörölni a megfelelő higiénia érdekében.
Gyakori használata a kórokozók elszaporodásának kedvez. Felmérések szerint 36% a valószínűsége annak, hogy a gumi spatula E. coli baktériumot tartalmaz, és 43% , hogy élesztő- és penészgomba telepedett meg rajta. Ezért érdemes forró, szappanos vízbe áztatni, vagy ha nem tudjuk leszedni, akkor gyakran áttörölni egy szivaccsal, ügyelve arra, hogy az egész megfelelően lelegyen tisztítva.
A kávéfőző a kávéimádók egyik legfontosabb kelléke a konyhába, naponta többször is használjuk, de a tisztításáról könnyű megfeledkezni, pedig a víztartálya sötét, nedves, és meleg hely, ami kedvez a penész és a különböző kórokozók elszaporodásának. A legideálisabb, ha a tartályt először ecetes, majd tiszta vízzel rendszeresen átmossuk, mintha épp kávét főznék.
A vágódeszka konyhai alapfelszerelés, ami rengeteg élelmiszerrel érintkezik.Természetesen mindenki tudja, hogy tisztítani kell, ám sokan csak áttörlik használat után, ami egyáltalán nem elég, mert így a kórokozók könnyen terjedhetnek. A baktériumok a fa vágódeszkák rejtett repedéseiben is elrejtőzhetnek és szaporodhatnak, így azokat még inkább fontos fertőtleníteni és rendszeresen cserélni.
A konzervnyitó olyan tárgy, amit gyakran és rutinszerűen használunk, ám nem mindig figyelünk megfelelően a tisztítására, hiszen nem látszik, hogy szennyeződés lenne rajta. Ez viszont kedvez a szalmonellának és az E.coli baktériumoknak. Ez azért is veszélyes, mert a konzervnyitó éles pengéje érintkezésbe kerülhet a dobozokban lévő élelmiszerekkel. Figyeljünk tehát a tisztántartására!
A késtartók remek alternatívák a kések tárolásához, ám könnyen összegyűlhet rajtuk (és bennük) a por. Ráadásul hajlamosak lehetünk arra is, hogy nedvesen rakjuk bele a késeket, a nedvesség pedig kedvez a baktériumoknak. Áztassuk gyakran meleg, szappanos vízbe és várjuk meg, amíg teljesen megszárad.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.