Mindenkinek lehet olyan időszak az életében, amikor egyszerűen sehogyan sem megy a fogyás. A kilók csak nem akarnak lejjebb menni, és valahogy az elszántságunk sincs meg. Ilyenkor jön jól a segítség, például a következő napi rutin, teendők bevezetésével, amelyek viszonylag gyors változást hozhatnak anélkül, hogy át kellene alakítani a mindennapi életünket. Ez a néhány rutintevékenység könnyedén beépíthető a reggeli teendők közé, mert egyáltalán nem megterhelőek, mégis segíthetnek a fogyókúra sikerében, majd az ideális testsúly megtartásában. Íme, tehát 9 reggeli ötlet, ami támogatja a fogyást.
A nap első étkezése az egész napot meghatározza. A megfelelő reggeli pedig segít, hogy ebédig teljesnek és elégedettnek érezhessük magunkat, és ne nassoljunk egész délelőtt. A magas fehérjetartalmú ételek kellő energiát szolgáltatnak, miközben hosszú ideig nem leszünk éhesek, ez pedig erősen támogatja a fogyást is.
A leginkább fogyókúrabarát étel lehet a tojás, a görög joghurt, a túró, a diófélék és a chiamag. Indítsuk a napot egy nagy pohár vízzel, zöld teával vagy gyümölcsteával. A víz amellett, hogy fokozza az anyagcserét, segít a kalóriaégetésben is. Nem mellesleg „átmossa" a gyomrot, amelyet a reggeli nem terhel meg. A vízivás segít, hogy kevesebb ennivalóval is jóllakjunk reggel.
A fogyókúra alatt érdemes minden reggel ráállni a mérlegre, hogy láthassuk az erőfeszítések eredményét. Lehetőség szerint a reggeli vécé után, de még az étkezések előtt álljunk rá a mérlegre, mert így hasonlíthatjuk össze az adatokat.
Az elért ideális testsúly fenntartása is jóval egyszerűbb, ha rendszeresen, és lehetőség szerint nagyjából azonos időpontban mérjük magunkat. Nincs ok a pánikra akkor sem, ha eleinte szinte semmit sem mozdul a testsúly, előbb-utóbb egészen biztosan látjuk az eredményt, ha kitartóak és elszántak vagyunk. Az is normálisnak mondható, ha az ideális testsúly elérését követően „jön vissza" 1-2 kiló. Ez függhet az anyagcserétől, a napi vízfogyasztás mennyiségétől is. Ezeken a napokon picit nagyobb önfegyelem, és másnap máris a megfelelő számot látjuk a mérlegen.
Ébredés után azonnal engedjük be a napfényt a lakásba. Ha tehetjük, minél több időt tartózkodjunk a reggeli fényben a szabad levegőn. Érdemes ilyenkor kocogni, sétálni is. A napfény ugyanis az egyik legjobb módja a D-vitamin-szükséglet kielégítésének, amellyel megelőzhetjük a súlygyarapodást is. Ha a reggeli órákban akár csak 10-15 percet töltünk a szabadban, azzal nagyon sokat teszünk az egészségünkért.
A tudatos jelenlét olyan mentális gyakorlat, amely teljes mértékben a jelen pillanatra összpontosít, és tudatosságot hoz a gondolkodásunkba. A mindfulness segít az egészséges táplálkozási szokások kialakításában, és ezzel együtt az ideális testsúly megtartásában is. A tudatos jelenlét gyakorlása valójában nagyon egyszerű. Reggelente üljünk nyugodtan legalább 5 percet, csukjuk be a szemünket, és hangolódjunk az érzéseinkre. Nemcsak a stressz ellen rendkívül hatékony ez a néhány perces kikapcsolás, de bármilyen furcsán hangzik is, az ideális testsúly elérését is támogatja. Relaxáció közben érezzük és lássuk az elérni kívánt eredményt.
A reggeli, éhgyomorra végzett testmozgás támogatja a legerőteljesebben a fogyást. A mozgás után kevésbé leszünk éhesek, és a fehérjedús reggeli is előbb adja meg a jóllakottság érzését, mint mozgás nélkül elfogyasztva. A 15-20 perces könnyű jóga, pilátesz vagy kocogás nemcsak boldogsághormonokat szabadít fel, de a fogyást is jótékonyan támogatja. A mozgás kordában tartja a vércukorszintet, amelynek köszönhetően csökken az éhségérzet.
Érdemes este megtervezni a másnapi menüt, amit saját kezűleg készítve pontosan tudhatjuk, mit tartalmaz, így egészen biztosan a legmegfelelőbb ebédet fogyaszthatjuk délben. Megnyugtat a tudat, hogy van mit enni, mellyel egyidejűleg a stresszt is csökkented, és természetesen az elhízás, a fogyókúra sikertelenségét is elkerülheted.
Az anyagcserére nagyon jó hatással van a megfelelő mennyiségű és minőségű alvás. Mindig érdemes erre odafigyelni, de fogyókúra idején még inkább. Javasolt este 10 óra körül ágyba bújni ahhoz, hogy másnap reggel frissen, kipihenten ébredhessünk. Aki keveset alszik, többször lesz éhes napközben, ráadásul ilyenkor inkább a magas szénhidrát- és kalóriatartalmú ételeket fogyasztjuk szívesebben. Az alváshiány tehát egészen biztosan árt a fogyókúrának.
Bár az autózás kétségtelenül a legkényelmesebb munkába járási eszköz, mégis, ha tehetjük, válasszuk inkább a gyaloglást vagy a biciklit a tömegközlekedés mellett. Ha nem is mindennap, de heti 2-3 alkalommal a közlekedési eszköz helyett sétáljunk haza vagy biciklivel tekerjünk a munkahelyünkre. Azzal is nagyon sokat teszünk a fogyókúra sikeréért, ha néhány megállóval előbb szállunk le, és onnan sétálunk.
Nem feltétlenül szükséges naplót vezetni, de érdemes lejegyezni, hogy napközben mennyit és mit ettünk. Ezzel ugyanis folyamatosan és pontosan nyomon tudjuk követni az elfogyasztott kalóriamennyiséget, az étrendet, és könnyebben be tudjuk tartani a fogyókúra előírásait.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.