Mielőtt bemutatnánk az egyedülálló és érdekes Valentin-napi hagyományokat, lássuk ennek a sokat vitatott ünnepnek az igaz történetét!
Bálint napját ma világszerte a szerelmesek ünnepének tartják. Az évszázadok során számos, ezt a hagyományt erősítő, romantikus legendát is szőttek e nap köré. Az egyik elbeszélés szerint Bálint püspök titokban adott össze keresztény fiatalokat, köztük katonákat a kedvesükkel. A Római Birodalomban a katonák csak a szolgálati idejük leteltével házasodhattak meg, különleges kegynek számított, ha valakinek előbb engedélyt adott erre a császár. Bálint ezért titokban adta össze őket, és a friss házasokat megajándékozta egy-egy virággal a saját kertjéből. Egy másik legenda szerint Szent Bálint volt, aki a történelem során először esketett össze egy pogány férfit és egy keresztény nőt.
[cikk_toro]
Bálint ünnepe a tavaszvárás kezdetére és a farsangi esküvők idejére esik – valószínűleg e naptári egybeesés miatt lett idővel a szerelmesek védőszentje, először Itáliában, majd Angliában és Franciaországban.
A Valentin-nap nem csak a virágokról és a csokoládéról szól: a különböző országok a maguk módján ünnepelnek.
Az argentinok nem februárban ünneplik a Valentin-napot, hanem júliusban az „édesség hetét”. Ilyenkor a szerelmesek csókot cserélnek, csokoládét és egyéb édességeket adnak egymásnak.
Úgy tartják, hogy az első Valentin-napi üdvözlőlap Franciaországból származik, amikor Károly, Orleans hercege 1415-ben szerelmes leveleket küldött feleségének a börtönből. Ezen a napon a Valentne nevű faluban látványos keretek között ünneplik a szerelmet: az udvarok, a fák, gyakorlatilag minden rózsákkal és csillogó díszekkel vannak tele. Valószínűleg itt a legszebb a Valentin-nap a világon.
Dél-Koreában minden hónap 14-én megünneplik a szerelem napját. „A rózsák napját” májusban, „a csókok napját” júniusban, „az ölelések napját" decemberben - hogy csak néhányat említsünk. Sőt, az egyedülállóknak is van ünnepük: ők áprilisban „fekete napot” tartanak, amikor fekete tésztát fogyasztanak.
A Fülöp-szigeteken Valentin-napon rengeteg fiatal pár esküszik egymásnak örök hűséget egy, a kormány által szponzorált rendezvényen. Ha valaki nem bánja, hogy aznap nem ő az egyetlen menyasszony, fanatasztikus lehetőség a szerelem ünneplésére.
Ghánában február 14-ét a „nemzeti csokoládénapként” ünneplik. A ghánai kormány 2007-ben, az ország turizmusának fellendítésére nevezte ki ezt a napot „csokinapnak". Ghána ugyanis a világ legnagyobb kakaótermelő országai közé tartozik. Február 14-én tematikus előadásokon, zenés programokon lehet részt venni, ahol minden a csokoládéról szól.
Február 14-én a bolgárok a San Trifon Zartant, „a borászok napját” ünneplik. Fiatal és idős párok egy pohár csodálatos helyi bor mellett ünneplik szerelmüket.
Walesben a szerelem napját igazából január 25-én ünneplik, és „San Dwynwen napjának” nevezik. Aznap a szerelmesek egyedi és gyönyörű kézműves fakanalakat cserélnek egymással.
A szerelem napját Valenciában október 9-én tartják, és Szent Dionüszosz ünnepeként ismerik. A fesztivált Spanyolország legtöbb részén a „macadora”, egy marcipánfigura készítésével ünneplik. A figurákat férfiak készítik, és ajándékba adják kedvesüknek.
Az ország a szerelem és a romantika napját ünnepli február 14-én. Dániában a Valentin-napi ajándékozás nem korlátozódik rózsákra és édességre: a barátok és a szerelmesek kézzel készített kártyákat cserélnek préselt fehér virágokkal, amelyeket hóvirágnak neveznek.
Észtország február 14-én ünnepli a Sobrapaev néven ismert „barátság napját". A vidám fesztiválhangulat mindenkire hatással van, nem csak a párok ünnepelnek: a barátok, családtagok is megajándékozzák egymást és ünneplik a szerelmet.
Eredetileg az olaszok Valentin-napon ünnepelték a tavaszt, az ujjászületést. Ehhez kapcsolódó hagyomány volt, hogy a fiatalok még hajnal előtt felkeltek, hogy „észrevegyék" leendő férjüket. Ma az olasz szerelmesek is ajándékozással és romantikus vacsorával ünneplik Valentin napját.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.