Míg rengeteg zöldség csomagolás nélkül kapható, addig a kígyóuborkát a legtöbbször műanyagba csomagolva szerezhetjük be. Ennek több oka is van.
Az uborka sima, vékony héjú, ezért könnyebben elveszti nedvességtartalmát. A friss, ropogós példányokból így néhány nap alatt szivacsos, összeaszott zöldségek lesznek. A műanyag borítás mintegy második héjként segíti, hogy a nedvesség az uborka belsejében maradjon. (A visszazárható zacskóban tárolt uborkák élettartamát nem sikerül meghosszabbítani – abban ugyanis van hely a nedvesség kibocsátásához, ezzel ideális környezetet teremtve a rothadást okozó mikroorganizmusok elszaporodásához.)
A vékony héj miatt a kígyóuborka könnyen sérül, zúzódik. Egyrészt a vásárlók hibátlan termékeket szeretnének vásárolni – mi is –, másrészt ezeken a sérüléseken keresztül bejuthatnak a gombák és egyéb mikroorganizmusok, a zöldség idő előtti rothadását okozva.
Az élelmiszerekben megtelepedő kórokozók növekedéséhez és szaporodásához oxigénre van szükség. Ahogy a szoros műanyag fólia bent tartja a nedvességet, az oxigént is távol tartja, így lassítva a bomlás folyamatát.
(Borítókép: Shutterstock)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.