Ha tele van a kerted vakondtúrással, az azt jelenti, hogy a vakond nagyon jól érzi magát, hiszen bőségesen talál kártevőket – gilisztákat, lótetveket, lárvákat – a földben, ami nem annyira jó hír. A vakond képes naponta a testtömegének másfélszeresét elfogyasztani ezekből a „finomságokból”, sőt az útjába akadó csigákat is megeszi. Valójában tehát jó szolgálatot tesz, így elüldözni nem tanácsos. Persze a vakondtúrás nem szép látvány, így megpróbálhatod kitessékelni a kertedből – íme a módszerek!
Ezek az eszközök olyan rezgéseket adnak ki, amelyeket nem kedvelnek a vakondok. Akkor érdemes ezt a módszert választani, ha a kertedben csak egy részt szeretnél megvédeni, mert pár métert megy csak arrébb, és ott folytatja a túrást, ahol már nem hallja a hangot.
A talajba kell elhelyezni, és a vakond nem tud túrni – cserébe viszont elszaporodnak a területen a rovarok.
A sörösüveg módszer lényege a hangokban rejlik: ha a hosszú nyakú üveget majdnem a pereméig beásod a földbe, a légáramlás rezgésbe hozza az üveget, amelynek hangját a vakond nem viseli el.
A legcélravezetőbb (és környezetbarát) megoldás, ha a kertedbe olyan növényeket ültetsz, amelyek távol tartják a vakondot.
A vakond Magyarországon védett állat, megölése bűncselekménynek számít, így a különböző online felületeken kínált mérgek, lefejező csapdák használata tilos!
Forrás: Agrárszektor
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.