Habszivacs-kollekcióm feldolgozását már kora reggel megkezdtem és a nap folyamán összeállítottam egy tojás alakú, nyulas ajtódíszt és egy hosszúkás, világoszöld szalagra rögzített nyuszis dekorációt. Nem állítom, hogy sokat kellett vele küzdenem, hiszen a csomagban kész sablonokat találtam, és a felhasználásra váró anyagok is pontosan ki voltak mérve.
Az első csomagból egy hosszú, zöld, rácsos szalag, egy fapálca, két fagolyó, egy sötétzöld selyemszalag, és különböző színű habszivacs lapok kerültek elő. A zöld szalagot félbehajtottam, a selyemszalagot a tetejéhez, a fapálcikát pedig az aljához rögzítettem úgy, hogy a két golyó fogja az anyagot a pálcika szélein. Ezután kivágtam a sablonokat.
Minden ugrifülesre különböző színű nadrág, a nadrágra félhold-alakú zseb és nyolcas-alakú nyakkendő, a nyuszifülekbe és a pofikájukra pedig fehér pamacsok, fehér nyusziorr, és kék flitterszemek kerültek. Hobbiragasztót használtam, ami száradás után átlátszóvá válik, így nem nagyon látszik, ha itt-ott elkenődik.
Miután elkészültek a nyulak, különféle színű (piros, sárga, narancssárga és sötétzöld) tojásokat ollóztam ki a habszivacsból, majd az összes figurát felragasztottam a zöld szalagra a következő sorrendben (lentről felfelé): 3 tojás, 1 nyuszi, 3 tojás, 1 nyuszi, 3 tojás 1 nyuszi, majd a legvégén 1 sötétzöld tojás - épp a sötétzöld szalag alatt. A nyuszifigurák összefogták a szalagot is, így már nem nyílt szét. Vízszintesen hagytam megszáradni, holnapra már biztonsággal mozgatható lesz.
Ezek után a konyhába indultam kuktáskodni. Anyával
Mexikói zöldséglevest főztünk. Hozzávalók: 1 doboz (24 dkg) sűrített paradicsom, 1 doboz (24 dkg) feldarabolt konzerv paradicsom, 1,2 -
Ebéd után visszatértem a habszivacs díszekhez, és elkészítettem az óriás tojást. Kivágtam egy hatalmas tojás-sablont, majd sötétzöld habszivacsból kiollóztam a végleges tojást. Ezután szorgalmasan kinyirbáltam a nyuszik alkotóelemeit mind papírból és a színes anyagokból. Dolgom végeztével - ragasztó nélkül - összeállítottam a nyuszikat, hogy lássam, hogy fognak végül kinézni, majd hozzáláttam a ragasztásnak.
Először a nyuszik testét állítottam össze: a testükre tappancsokat, rózsaszín talpakat és füleket, fehér illetve szürke mellénykét, apró mancsokat, bolyhos nyuszifarkat és pofazacskókat, valamint kerek, fekete orrot, és mozgó, műanyag szemeket ragasztottam. Amikor elkészült a két nyuszi, megkentem ragasztóval a hátukat, és az óriás tojásra illesztettem őket. A kép tetejét és alját színes, kis tojásokkal díszítettem, a kép hátuljára pedig egy sárga selyemszalagot ragasztottam - és a másik dísz mellé tettem száradni.
A nap fénypontja csak eztán következett, mivel Anya már megint olyan finom Mákos rácsos süteményt sütött, ami méltán versenyezhet a híresen finom máktortánkkal, a mákos rétesünkkel és a mákos bejglinkkel. Úgy látszik, mi már csak ilyen mákkedvelő család vagyunk. :o)
Hozzávalók: 40 dkg liszt, 20 dkg margarin, 10 dkg porcukor, 2 tojássárga, 1 csomag vaníliás cukor, késhegynyi só, tejföl vagy hideg víz.
A töltelék: 40 dkg darált mák, (1,5 dl, 26 dkg cukorral édesített forralt tej), 1 alma lereszelve, 1 citrom reszelt héja, 1 kupica rum, baracklekvár, 10 dkg forrázott mazsola
Elkészítés:
1.) A lisztet összegyúrjuk a margarinnal, a cukorral, a tojássárgával, 1 csomag vaníliás cukorral és késhegynyi sóval. Annyi tejfölt vagy hideg vizet dolgozunk bele, hogy rugalmas tésztát kapjunk, és legalább 1 órára, de még jobb, ha egy teljes éjszakára a hűtőszekrénybe tesszük. (Mi így csináltuk.) A tészta 2/3 részét kinyújtjuk, kibélelünk vele egy közepes nagyságú tepsit, és baracklekvárral megkenjük.
Elkészítjük a tölteléket: 40 dkg darált mákot leforrázunk 1,5 dl forró tejjel, amelybe előzőleg belekevertük a 26 dkg cukrot. Belereszelünk ( a reszelő legnagyobb lyukú részén) 1 almát, 1 citrom héját (ezt a reszelő legkisebb fokain), 1 kupica rumot és annyi baracklekvárt, hogy nem túl puha krémet kapjunk. Hozzáadunk 10 dkg forrázott, rumba áztatott mazsolát, és a tésztalapra kenjük. A maradék tésztából rácsokat sodrunk a tetejére, és tojásfehérjével megkenjük. Előmelegített, forró sütőben addig sütjük, amíg a tészta teteje meg nem pirul. A tepsiben hagyjuk kihűlni, majd kockára vágva tálaljuk.
Korábbi lasagne receptjeim:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.