Fél dl tejbe beleszórunk 1 teáskanál cukrot, belemorzsoljuk az élesztőt, összekeverjük, és megvárjuk, amíg felfut. Egy nagy tálba beleszitáljuk a lisztet, összevegyítjük a sóval és a többi cukorral. A közepébe mélyedést készítünk, beleütjük az egész tojást és a tojássárgáját, beleöntjük a maradék tejet és az élesztős tejet. Kézzel vagy géppel dagasztani kezdjük.
A dagasztás második felében 2-3 részletben beledolgozzuk az olvasztott vajat is, mindig megvárva, amíg az előző adagot felveszi, csak utána adjuk hozzá a következőt. Amikor a tészta szép sima és fényes, már nem ragad a tálhoz vagy a kezünkhöz, kelesztőtálba tesszük, lefedjük, és 45 perc alatt a duplájára kelesztjük.
Közben elkészítjük a tölteléket. A vajat szottyosra olvasztjuk, hogy könnyen hozzá tudjuk keverni a többi hozzávalót. Alaposan kikeverjük.
A megkelt tésztát óvatosan ráfordítjuk a vékonyan belisztezett munkalapra, és 3 mm vastag, kb. 30 × 60 cm-es téglalapot nyújtunk belőle. Megkenjük a töltelékkel. Ezután a tésztát feltekerjük, mint a bejglit. Éles késsel kb. 2 cm széles szeleteket vágunk belőle.
Sütőpapírral kibélelünk egy kb. 30 × 45 cm-es tepsit, és a csigákat egymástól kb. 5 cm távolságban ráfektetjük. Konyharuhával letakarjuk, és újabb 20 percig kelni hagyjuk. Közben előmelegítjük a sütőt 180 fokra.
A megkelt csigákat 18-20 perc alatt aranyszínűre sütjük. Felforrósítjuk az 1 dl tejet, belekeverjük a vaníliakivonatot, meglocsoljuk vele a megsült forró csigákat, majd még 5 percre visszatoljuk őket a sütőbe.
Nézd meg videón, hogyan készül a pihe-puha kakaós csiga!
Megjegyzés
Ha a kakaót és a porcukrot kikevered az olvasztott vajjal, és ezzel kened le a kinyújtott tésztát, akkor nem fog kiszóródni a töltelék a csigából.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.