A kizárólag tejben főtt zabkása ragacsos, nehéz masszává állhat össze. Ha igazán krémes reggelire vágysz, főzd a zabpelyhet néhány percig vízben, és csak a végén adj hozzá egy kevés tehén- vagy mandulatejet!
A krémes állag szempontjából az sem mindegy, mikor adod a vízhez a zabpelyhet. Ha a kissé keményebb, harapható állagú kását szereted, a már forrásban lévő vízbe szórd a zabpelyhet, míg a lágyabb textúrához érdemes már a hideg vízhez hozzáadnod.
A zabkását nem érdemes gyorsan főzni: állítsd a lángot a legalacsonyabb fokozatra, és hagyd a kását finoman gyöngyözni, máskülönben könnyen odaéghet.
A legegészségesebb reggelik egyike önmagában sajnos íztelen és unalmas. Érdemes a vizébe némi őrölt fűszert, pl. fahéjat vagy szegfűszeget szórni, illetve különleges feltétekkel kísérletezni. Friss vagy aszalt gyümölcs, pirított magvak, kókuszcsipsz, gojibogyó: ezek mind illenek hozzá. A kötelező csipetnyi sóról se feledkezzen meg!
A hideg zabkása élvezeti értéke meg sem közelíti a frissét, és egy lapos tálban bizony még azelőtt kihűlhet, hogy a végére érnél. Fogyasszd hát mélyebb edényből vagy akár bögréből, hogy az utolsó falatig élvezhesd a finom reggelit!
Soha ne hagyd a zabkásamaradékot a lábasban, mivel az a nap végére megköt, akár a beton. Ha nem akarod a fél estédet az edény súrolásával tölteni, önts bele szappanos meleg vizet minden zabkásafőzés után. Így gyerekjáték lesz elmosogatni!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.