Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Retró kókuszkocka recept
Retró kókuszkocka
Spenótfőzelék fokhagymásan recept
Spenótfőzelék fokhagymásan
Hagymás rostélyos  recept
Hagymás rostélyos
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Káposztás tészta egyszerűen recept
Káposztás tészta egyszerűen
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
Klasszikus linzer recept recept
Klasszikus linzer recept
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral recept
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Pozsonyi kifli recept
Pozsonyi kifli
Tartármártás házi majonézből recept
Tartármártás házi majonézből
Csokis muffin  recept
Csokis muffin
Aranygaluska vaníliasodóval  recept
Aranygaluska vaníliasodóval
Rántott karfiol recept
Rántott karfiol
Hagyományos kókuszkocka recept
Hagyományos kókuszkocka
Hagyományos tejes kifli  recept
Hagyományos tejes kifli
Dubarry-szelet recept
Dubarry-szelet
Holstein szelet recept
Holstein szelet
Praktikus

6 hiba, amit szalonnasütés közben elkövethetünk + 4 extra tipp!

Sült bacon
Imádjuk a sült szalonnát, de csak akkor, ha jól van elkészítve. Hiába az évek és a rutin, előfordul, hogy nem lesz az igazi. Fanatikusok szerint a szalonnasütés művészet, és könnyű hibázni. Mutatjuk, mi az, amire nem szoktunk figyelni.

Nem jó minőségű szalonnát választunk

Nehéz is választani, hiszen a kínálat óriási: a boltok hűtőpultjában számos márka kínálja magát, és ugyanez a helyzet a hentesnél vagy a termelői piacon. Az egyetlen megoldás a kísérletezés: ha kinézetre szimpatikus egy-egy darab, vigyük haza és kóstoljuk meg.

Annyit vegyünk csak, amennyit biztosan felhasználunk! (Fotó: Shutterstock)
Annyit vegyünk csak, amennyit biztosan felhasználunk! (Fotó: Shutterstock)


Túl sokat vásárolunk

Ha csak egy-két csík szalonnára van szükségünk, teljesen felesleges az előrecsomagoltat megvenni. A helyi hentesnél vagy a piacon kérhetünk annyit, amennyit egyszerre felhasználunk. Frissebb lesz, mint az előre csomagolt, és nem fog a hűtőben fonnyadozni a maradék.

Serpenyőben sütjük

Az öntöttvas serpenyő kiválóan alkalmas szalonnasütésre, de nem ez az egyetlen lehetőség. Ha nagyobb mennyiséget készítünk vagy csak szeretnék elkerülni a zsír fröcsögését, süssük a szalonnát sütőpapírral bélelt tepsiben. Ez a módszer rendkívül egyszerű és kényelmes, ráadásul a lakásban sem lesz füstös zsírszag.

Sütőpapírral bélelt tepsiben, 200 fokon zsírszag nélkül ropogósra sül a bacon, pár perc alatt! (Fotó: Shutterstock)
Sütőpapírral bélelt tepsiben, 200 fokon zsírszag nélkül ropogósra sül a bacon, pár perc alatt! (Fotó: Shutterstock)

Hideg a szalonna

Ahhoz, hogy a szalonnában lévő hús és zsír egyenletesen átsüljön, azonos hőmérsékletűnek kell lennie. A zsír tovább tartja a hideget, mint a hús, ezért felhasználás előtt a szalonnát 15 percig hagyjuk szobahőmérsékleten.

Sokat sütünk egyszerre

Ahhoz, hogy a szalonna szépen átsüljön, nem szabad a szeleteket egymásra halmozni a serpenyőben. A ropogós csíkok helyett a végén összegubancolódott, szétesett darabkák lesznek. Annyi szeletet tegyünk a serpenyőbe, hogy ne érjenek egymáshoz!

Túl forró a serpenyő

Bár úgy tűnhet, hogy ez a helyes lépés, azonban ha a szalonnát túl magas hőmérsékleten kezdjük el sütni, akkor a zsír nem olvad fel megfelelően, míg a hús megég. A végeredmény? Nyers, nyákos zsíros rész és égett, kemény hús.

Soha ne dobjuk ki a sütéskor keletkező szalonnazsírt. Finom összetevő, ami mindig jó, ha kéznél van. (Fotó: Shutterstock)
Soha ne dobjuk ki a sütéskor keletkező szalonnazsírt. Finom összetevő, ami mindig jó, ha kéznél van. (Fotó: Shutterstock)

4 extra tipp szalonnasütéshez

  • Ha mindennap eszünk szalonnát, érdemes egyszerre nagyobb mennyiséget megsütni. Az elősütött szalonnákat 10-15 másodpercre tegyük mikróba, és máris kész a friss reggeli hozzávaló.
  • A szalonnasütés veszélyes üzem, ezért néhány óvintézkedést be kell tartanunk. Sütés előtt kapcsoljuk be az elszívót, vagy nyissuk ki az ablakot, hogy a füst és a szalonnaszag távozhasson. Ügyeljünk arra, hogy a kifröccsenő zsír ne okozzon égési sérüléseket.
  • Soha ne dobjuk ki a sütéskor keletkező szalonnazsírt. Finom összetevő, ami mindig jó, ha kéznél van. Használhatjuk burgonya, kolbász, hús vagy zöldségek sütéséhez, de jól jöhet sós sütemények, kenyerek készítésénél is.
  • Legyünk kísérletezők, és gondoljuk újra a szalonnás recepteket. A bacon sós, enyhén füstös ízvilágához remekül illik az édes íz. Mártsuk sós karamellbe a sült szalonnacsíkokat, vagy étcsokoládéba és máris kész a szalonnás desszert. Szokatlan párosítás, de nagyon különleges és finom.

Borítókép: Shutterstock

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.