A legfinomabb sütőtökkrémleves
Krémes spenótfőzelék
Körömpörkölt csülökkel
Kapros tökfőzelék virslivel
Mákos guba
Kínai szezámmagos csirke
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Tárkonyos csirkeraguleves
Csupacsokis brownie
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Dubarry-csirkemell
Zsemlegombóc
Mézes-mustáros csirkemell
Dödölle - az eredeti recept
Babgulyás
Hagymás rostélyos
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Klasszikus grízgaluska leves
Epres blondie
Praktikus

Megtámadták a leandert a levéltetvek? Így mentheted meg vegyszerek nélkül a kedvenc növényedet

Sajnos a levéltetvek a leandert sem kímélik, és ha nem cselekszünk időben, akkor akár az egész növényt elpusztíthatják. Szerencsére léteznek olyan vegyszermentes megoldások, amelyek hatékonyak lehetnek a levéltetvek ellen.

Ahhoz, hogy megelőzzük a levéltetvek elszaporodását, fontos, hogy rendszeresen átvizsgáljuk a növény leveleit, különösen azok fonákát. Minél előbb észrevesszük a problémát, annál hamarabb tudjuk orvosolni.

Érdemes a leander leveleit rendszeresen ellenőrizni / Fotó: Shutterstock
Érdemes a leander leveleit rendszeresen ellenőrizni / Fotó: Shutterstock

El kell különíteni

Érdemes tudni, hogy a leanderek leggyakoribb kártevői a közönséges teknős pajzstetű, az oleander pajzstetű, a gyapjas pajzstetű, valamint az üvegházi molytetű és a levéltetű. Ha valamelyik növény tetves lett, akkor azonnal különítsük el a többitől, ezzel megakadályozhatjuk, hogy a fertőzés továbbterjedjen.

Így távolítsuk el

Ha a levéltetvek még nem szaporodtak el, akkor húzzunk egy szövet kesztyűt, vizezzük be és ezzel távolítsuk el a kárevőket – óvatosan dörzsöljük át az érintett részeket. A tökéletes hatás érdekében a módszert érdemes két-három naponta megismételni.

A levéltetvek elpusztíthatják a növényt / Fotó: Shutterstock
A levéltetvek elpusztíthatják a növényt / Fotó: Shutterstock

A szappan is segíthet

Amennyiben a fenti módszerrel nem sikerül megszabadulni a tetvektől, akkor vessük be a káliszappant. Ehhez keverjünk össze 1 liter vizet fél deciliter káliszappannal, öntsük a keveréket permetezőpalackba, és fújjuk át a növényeket az oldattal, egy nap múlva pedig mossuk le a leandert tiszta vízzel.

A parafinolajat is kipróbálhatjuk

A növényi olaj alapú permetezőszerek védőréteget képeznek a leveleken, így elzárják a levegőt a tetvek elől. A védekezéshez használhatunk parafinolajat vagy neem olajat is.
Még több vegyszermentes védekezési módszerről olvadhatsz a Ripost cikkében.

Borítókép: Shuterstock

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.