A hallójárat gyulladása kellemetlen és fájdalmas tünetekkel járó betegség, ami tönkreteheti a vízparti nyaralásunkat, ha nem vigyázunk. A megelőzéshez fontos tudni, miért és hogyan alakul ki a fülgyulladás. A hallójárat dobhártya előtti, kiszélesedő részében könnyen megállhat a víz, és ez a párás, sötét környezet ideális a gombák elszaporodására. Ennek első jelei a viszketés, és ha óvatlanok vagyunk, a fül felsértésének következménye lehet a gyulladás, váladékozás.
A füll-orr-gégész szakorvosok elsősorban a megelőzésre hívják fel a figyelmet, azaz próbáljuk meg elkerülni, hogy víz jusson a hallójáratainkba. Mivel ez strandolás közben nem annyira egyszerű, fontos, hogy ha mégis víz kerül a fülünkbe, ne kezdjük el piszkálni az érzékszervünket. Ehelyett egy tiszta törölközővel töröljük szárazra a fül külső részét.
Azoknak, akiknek érzékeny a fülük, érdemes lehet füldugót használni, ha vízbe mennek. Emellett a szakértő a vény nélkül is kapható bóralkoholos füllcseppet javasolja, mert ez segíti a fül kiszáradását.
Ha megtörtént a baj, rögtön forduljunk szakorvoshoz, aki a hallójárat szakszerű tisztítása után felírhat gyógyszeres kezelést.
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.