A rózsák gondozása nem igényel különösebb szakértelmet, de arra mindig ajánlott figyelni, hogy ne legyen gyomos a talaj körülötte, illetve száraz időjárás esetén az öntözésről sem szabad megfeledkezni. Ez utóbbinál ügyelj arra, hogy a fagyok előtt pár héttel már ne adj vizet és tápoldatot a növénynek, ellenkező esetben elfagyhatnak a frissen nőtt, zöld részek.
Húzz egy kesztyűt, és távolítsd el az elszáradt virágrészeket a rózsáról. Érdemes tudni, hogy az elhalt virágok tápanyagot vonnak el a növénytől, ami legyengítheti a rózsát.
Ahogyan a növények többségét, a rózsát is tavasszal kell komolyabban megmetszeni, ezért ebben az időszakban csak óvatosan vágd vissza a növényt, különben könnyen fagykár lehet a vége. Futórózsák esetén viszont a felkapaszkodott, elöregedett ágakat érdemes tőből lefűrészelni, hogy elegendő hely maradjon a fiatal vesszőknek.
A fagyos időszak előtt érdemes mulccsal betakarni a rózsa tövét, amire akár szalmát is teríthetsz, ez a kettős védelem ugyanis rendkívül hatásos lesz a nagy hideg ellen.
Sajnos még az őszi időszakban is előfordulhat, hogy megtámadják a levéltetvek a rózsát. Ilyen esetben töröld le a leveleket mosószeres vízzel, majd permetezd le káliszappannal vagy rózsaolajjal. Néhány nap múlva ellenőrizd le a rózsát, és amennyiben szükséges, ismételd meg a kezelést – hívja fel a figyelmet a Ripost cikke, amelyben még több hasznos tudnivalót olvashatsz a rózsa szakszerű gondozásáról.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.