A muffin azért csodálatos találmány, mert ha van egy jó alapreceptünk, azt a végtelenságig variálhatjuk: rakatunk bele gyümölcsöt, kakaóport, csokidarabokat, tehetünk a tetejére színes, vajas krémet - csak ezesetben már "cupcake"-nek hívjuk -, vagy, akár cukorszirupos mázat is. Ha épp halloweenre készülünk, akkor sem kell feltétlenül a klasszikus sütőtökös pitével bíbelőni: a muffinban ugyanúgy elfér a zöldség édeskésre sült, krémes húsa, vagy, ha kifejezetten a díszétésre emnnénk rá, egy egyszerű alaptésztás sütiből is lehet káprázatos, dekorációnak is beillő desszertet készíteni. A következő három recept mindhárom lehetőséget bemutatja, csak választani lesz nehéz, elkészíteni garantáltan nem!
Bár meglepő lehet, a halloween nem Amerikából származik. A kelták egyik szent ünnepe, a Samhain az újév, valamint a sötét és hideg évszak kezdetét jelentette. Hitük szerint újév előestéjén, azaz október 31-én a világ rendje felborul, elmosódnak a határok evilág és túlvilág között, a természetfeletti lények és az eltávozott lelkek útra kelnek és megpróbálnak visszatérni az élők világába. Sőt úgy tartották, hogy a holtak szellemei beköltözhetnek az élőkbe, ezt pedig meg kell akadályozni. Számos szertartásuk volt, amelyek arra szolgáltak, hogy valamilyen módon távol tartsák a szellemeket - például jelmezekbe öltöztek, hogy becsapják és összezavarják a holtak szellemeit. Amerikában pedig skót, ír bevándorlók honosították meg ezeket a hagyományokat, melyek egyre népszerűbbek lettek. A Halloween szó az "All hallows Eve" kifejezés rövidítésből származik, és mindenszentek előestéjét jelenti. Mindenszentek november 1-jén van - ezen a napon emlékszünk valamennyi elhunyt katolikus szentre - , a Halloweent tehát minden év október 31-én ünnepeljük.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.